Tayler Robinson Charli Kirk qotilligi uchun hibsda
Amerikada katta e’tibor qozongan Charli Kirkning o‘ldirilishi bilan bog‘liq tergovda muhim burilish yuz berdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
CNN xabariga ko‘ra, 22 yoshli Yuta shtati fuqarosi Tayler Robinson qotillikda gumonlanib, rasmiy ravishda qo‘lga olindi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Robinson o‘z jinoyatini otasiga tan olgan.
Hodisa tafsilotlariga ko‘ra, otasi o‘g‘lini tinchlik bilan taslim bo‘lishga ko‘ndirgan va mahalliy yoshlar jamoatining pastorini yordamga chaqirgan. Pastor esa AQSh marshallari bilan bog‘lanib, gumonlanuvchini huquq-tartibot organlariga topshirishda ishtirok etgan.
CNN xabarida aytilishicha, Tayler Robinsonning qo‘lga olinishi haqida xabar AQSh prezidenti Donald Trampning intervyusida ham tilga olindi. Tramp Fox News telekanaliga bergan suhbatida jinoyatchi qo‘lga olinganini va uni politsiyaga yaqin kishisi topshirganini ta’kidladi.
Shuningdek, u marhum Charli Kirkning oilasiga chuqur hamdardlik bildirdi. Eslatib o‘tamiz, 10 sentyabr kuni Charli Kirk suiqasd qurboni bo‘lgan va olgan jarohatlari sabab shifoxonada vafot etgan edi.
Hodisa yuzasidan Federal qidiruv byurosi qotilni topish uchun jamoatchilikka murojaat qilib, ishonchli ma’lumot uchun 100 ming dollar mukofot e’lon qilgandi.

Тайлер Робинсон задержан по подозрению в убийстве Чарли Кирка
В расследовании убийства Чарли Кирка, получившего большой резонанс в Америке, произошел важный поворот. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным CNN, 22-летний житель штата Юта Тайлер Робинсон официально задержан по подозрению в убийстве. Согласно информации, Робинсон признался в своем преступлении своему отцу.
По деталям инцидента, отец убедил сына сдаться мирно и вызвал на помощь пастора местного молодежного сообщества. Пастор связался с маршалами США и участвовал в передаче подозреваемого правоохранительным органам.
В сообщении CNN говорится, что информация о задержании Тайлера Робинсона была упомянута также в интервью президента США Дональда Трампа. Трамп в беседе с телеканалом Fox News подчеркнул, что преступник задержан и передан полиции близким человеком.
Кроме того, он выразил глубокие соболезнования семье покойного Чарли Кирка. Напомним, 10 сентября Чарли Кирк стал жертвой самоубийства и скончался в больнице от полученных травм.
По факту происшествия Федеральное бюро расследований обратилось к общественности с просьбой помочь в поиске убийцы и объявило вознаграждение в 100 тысяч долларов за достоверную информацию.