18 sentyabr kuni Polsha armiyasi Ukraina hududiga kelishi rasmiy tarzda e’lon qilindi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Ukraina tashqi ishlar vaziri Andrey Sibiga Daniya tashqi ishlar vaziri Lars Lekke Rasmussen bilan birgalikda o‘tkazilgan matbuot anjumanida ma’lum qildi. Sibiga so‘zlariga ko‘ra, polyak harbiylari Ukraina Qurolli Kuchlari bilan yaqindan hamkorlik qiladi.
Ushbu qadam ikki davlat o‘rtasidagi strategik munosabatlarni yanada mustahkamlashga xizmat qiladi. Shu bilan birga, juma kuni Polsha tashqi ishlar vaziri Radoslav Sikorskiy Kiyevga tashrif buyurib, Ukraina prezidenti Vladimir Zelenskiy bilan harbiy sanoat sohasidagi hamkorlik masalalarini muhokama qilgan edi.
Polsha va Ukraina o‘rtasidagi hozirgi yaqin hamkorlik ayniqsa Moskvaga qarshi olib borilayotgan umumiy kurash doirasida katta ahamiyatga ega hisoblanadi. Bu ikki davlat o‘rtasidagi strategik ittifoqning mustahkamlanishiga xizmat qilmoqda.
Shuningdek, harbiy sohada hamkorlik hududiy xavfsizlik va barqarorlikni ta’minlashda muhim rol o‘ynaydi. Polsha harbiylarining Ukraina hududiga kelishi mamlakat mudofaasiga qo‘shimcha kuch beradi va mintaqada xavfsizlikni mustahkamlashga yordam beradi.
Bu jarayon ikki davlat o‘rtasidagi siyosiy va harbiy aloqalarni yanada rivojlantirishga xizmat qilishi kutilmoqda.

Официально объявлено о вступлении польской армии на территорию Украины
18 сентября официально объявлено о вступлении польской армии на территорию Украины. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом заявил министр иностранных дел Украины Андрей Сибига на совместной пресс-конференции с министром иностранных дел Дании Ларсом Лекке Расмуссеном. По словам Сибиги, польские военные тесно сотрудничают с Вооружёнными силами Украины.
Этот шаг служит укреплению стратегических отношений между двумя странами. Кроме того, в пятницу министр иностранных дел Польши Радослав Сикорский посетил Киев и обсудил с президентом Украины Владимиром Зеленским вопросы сотрудничества в области военно-промышленного комплекса.
Текущее тесное сотрудничество между Польшей и Украиной имеет особое значение в рамках общей борьбы против Москвы. Это способствует укреплению стратегического союза между двумя странами.
Кроме того, сотрудничество в военной сфере играет важную роль в обеспечении региональной безопасности и стабильности. Вступление польских военных на территорию Украины придаёт дополнительную силу обороне страны и помогает укрепить безопасность в регионе.
Ожидается, что этот процесс будет способствовать дальнейшему развитию политических и военных связей между двумя странами.