Yosh onaga uch xonali uy sovg‘a qilindi
Milliy xavfsizlik davlat qo‘mitasi raisi Qamchibek Tashiyev O‘sh viloyatining Oloy tumanida yashovchi 26 yoshli Nurjamol Botirbek qiziga uch egizak farzand tug‘gani uchun uy sovg‘a qildi. Bu haqda 24.kg xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Nurjamol Botirbek qizining shaxsiy uyi yo‘q edi va u qiyin sharoitda yashab kelayotgan. Ushbu holatni inobatga olib, Qamchibek Tashiyev unga O‘sh shahri markazidan uy ajratishga qaror qildi.
Uy kalitlari shaxsan o‘zi topshirildi, bu esa oilada katta quvonch uyg‘otdi. Milliy xavfsizlik davlat qo‘mitasi rahbari parlament deputati Janar Akayevning murojaatiga binoan bunday yordam ko‘rsatganini ta’kidladi.
Akayev oilaning doimiy yashash joyi yo‘qligini bildirgandi. Tashiyev marosimda ayollarga ko‘proq farzand dunyoga keltirishni tavsiya qildi va mamlakat aholisi sonini oshirish muhim vazifa ekanini qayd etdi.
Ushbu sovg‘a nafaqat oilaning hayotini yaxshiladi, balki jamiyatda ham ijobiy kayfiyat yaratdi. Jamoatchilik bu voqeani oilalarni qo‘llab-quvvatlash va demografik rivojlanishga xizmat qiluvchi muhim tashabbus sifatida baholamoqda.

Молодой маме подарили трехкомнатную квартиру
Председатель Государственного комитета национальной безопасности Камчибек Ташиев подарил квартиру 26-летней Нуржамол Ботирбек, проживающей в Алайском районе Ошской области, в связи с рождением у нее тройни. Об этом сообщил 24.kg.
По данным, у Нуржамол Ботирбек не было собственного жилья, и она жила в трудных условиях. Учитывая эту ситуацию, Камчибек Ташиев решил выделить ей квартиру в центре города Ош.
Ключи от квартиры были вручены лично им, что вызвало большую радость в семье. Руководитель Государственного комитета национальной безопасности подчеркнул, что такая помощь была оказана по обращению депутата парламента Жанара Акаева.
Акаев сообщил, что у семьи нет постоянного места жительства. Ташиев на церемонии порекомендовал женщинам рожать больше детей и отметил, что увеличение численности населения страны является важной задачей.
Этот подарок не только улучшил жизнь семьи, но и создал положительный настрой в обществе. Общественность оценивает это событие как важную инициативу, направленную на поддержку семей и демографическое развитие.