Moskva viloyatida omborda yong‘in yuz berdi
Moskva viloyatida joylashgan "Cherdak" buyumlarni saqlash xizmati omborida 10 sentyabr kuni yong‘in yuz berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ombordagi barcha saqlanayotgan buyumlar butunlay yo‘q bo‘ldi. Xizmat vakillari bu voqea ularning mijozlari uchun katta stress va yo‘qotish ekanligini tan oldi hamda sodir bo‘lgan holatdan chuqur afsusda ekanliklarini bildirdi.
Hozirda omborga kirish vaqtincha taqiqlangan, shuning uchun voqea yuzasidan tezkor harakat qilish imkoniyati cheklangan. Tekshiruv tugagach, kompaniya zararlarni qoplash masalalarini hal qilishga kirishishini ma’lum qildi.
Yong‘inning kompaniya aybidan sodir bo‘lmagani ta’kidlandi va rasmiy tergov jarayoni davom etmoqda. Telegramdagi Mash kanali ma’lumotiga ko‘ra, yong‘in natijasida millionlab rubllik brend buyumlari yo‘q qilingan.
Ushbu buyumlarning aksariyati taniqli blogerlar va ommaviy axborot vositalariga tegishli bo‘lgan. Jumladan, model va Gufaning sobiq rafiqasi Yuliya Koroleva, "Uy-2" dasturining sobiq ishtirokchisi Nelli Yermolayeva, shuningdek blogerlar Sergey Suxov va Darya Kamalova kabi shaxslar bor.
Birinchi taxminlarga ko‘ra, yetkazilgan zarar miqdori bir milliard rubldan oshishi mumkin. Hodisa yuzasidan tergov ishlari davom etmoqda va keyingi ma’lumotlar e’lon qilinadi.
Kompaniya mijozlarning manfaatlarini himoya qilish uchun barcha zarur choralarni ko‘rishga tayyor ekanligini bildirmoqda.

В Московской области в складе произошел пожар
10 сентября в складе службы хранения вещей "Чердак", расположенном в Московской области, произошёл пожар. Об этом сообщает Zamin.uz.
Все хранящиеся на складе вещи полностью уничтожены. Представители службы признали, что это событие стало большим стрессом и потерей для их клиентов, а также выразили глубокое сожаление по поводу произошедшего.
В настоящее время вход на склад временно запрещён, поэтому возможности для оперативных действий ограничены. После завершения проверки компания объявила о начале решения вопросов по возмещению ущерба.
Отмечается, что пожар не произошёл по вине компании, и официальное следствие продолжается. По данным канала Mash в Telegram, в результате пожара были уничтожены брендовые вещи на миллионы рублей.
Большая часть этих вещей принадлежала известным блогерам и СМИ. В частности, среди них такие личности, как модель и бывшая жена Гуфа Юлия Королёва, бывшая участница программы "Дом-2" Нелли Ермолаева, а также блогеры Сергей Сухов и Дарья Камалова.
По предварительным оценкам, сумма нанесённого ущерба может превысить один миллиард рублей. Следственные действия по данному инциденту продолжаются, и дальнейшая информация будет опубликована.