Qozog‘istonning Turkiston viloyati, Qoramurt qishlog‘ida dahshatli voqea yuz berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, 45 yoshli erkak 14 yildan beri birga yashagan rafiqasini rashk tufayli shafqatsizlarcha o‘ldirdi. Voqeadan so‘ng u o‘z joniga qasd qildi.
Ertalab maktabga tayyorlanayotgan 13 yoshli qiz o‘z onasining qon to‘la jasadiga duch keldi. Ayol uy hovlisida yotgan bo‘lib, tanasida ko‘p jarohatlar bor edi.
Qarindoshlari uni taniy olishmadi. Qizning qichqirig‘i eshitilib, qo‘shnilar uyga yugurib kelishdi va voqea joyini ko‘rishdi.
Keyin otaning jasadi ham topildi. U hojatxonada o‘zini osgan edi.
O‘zining so‘nggi audiyozuvida erkak xotinini xiyonatda gumon qilib, rashk tufayli qotillik qilganini tan oldi. Yaqinlari aytishicha, janjal kechasi boshlangan va ertalabgacha davom etgan.
Erkak doimiy ish bilan shug‘ullanmagan, rafiqasi esa tug‘ruq ta’tilida uyda bo‘lgan. Ular to‘rt farzandni tarbiyalab kelayotgan edi.
Kattasi 13 yoshda, eng kichigi esa 3 yoshda. Bolalardan biri nogiron bo‘lib, maxsus parvarishga muhtoj.
Hozirda politsiya tergov ishlarini olib bormoqda. Turkiston viloyati ichki ishlar boshqarmasi dastlabki ma’lumotlarni tasdiqlab, mahalliy erkak turmush o‘rtog‘iga og‘ir tan jarohatlari yetkazgan, ayol vafot etgan, so‘ngra erkak audiyozuv qoldirib o‘z joniga qasd qilganini ma’lum qildi.
Fojiadan so‘ng bolalar vaqtincha bolalar uyiga joylashtirildi. Ularning kelajakda qaysi qarindoshlari qamrovi ostida bo‘lishi masalasi hal qilinmoqda.
Qo‘shnilar va yaqinlar oilaning moddiy ahvoli og‘ir bo‘lganini, erkakda ish yo‘qligini va oilada doimiy janjallar bo‘lganini ta’kidlamoqda.

В городе Карамурт произошла семейная трагедия из-за ревности
В селе Карамурт Туркестанской области Казахстана произошел ужасный инцидент. Об этом сообщает Zamin.uz.
По официальным данным, 45-летний мужчина жестоко убил свою супругу, с которой прожил вместе 14 лет, из-за ревности. После происшествия он покончил с собой.
Утром 13-летняя девочка, готовившаяся к школе, наткнулась на окровавленное тело своей матери. Женщина лежала во дворе дома с множеством ран на теле.
Родственники не смогли её опознать. Услышав крики девочки, соседи прибежали в дом и увидели место происшествия.
Позже было найдено тело отца. Он повесился в туалете.
В своем последнем аудиосообщении мужчина признался, что подозревал жену в измене и из-за ревности совершил убийство. По словам близких, ссора началась ночью и продолжалась до утра.
Мужчина не имел постоянной работы, а жена находилась в декретном отпуске дома. Они воспитывали четверых детей.
Старшему ребенку 13 лет, младшему — 3 года. Один из детей инвалид и нуждается в специальном уходе.
В настоящее время полиция проводит расследование. Управление внутренних дел Туркестанской области подтвердило предварительные данные, что местный мужчина нанес тяжелые телесные повреждения супруге, женщина скончалась, после чего мужчина оставил аудиозапись и покончил с собой.
После трагедии дети временно размещены в детском доме. Вопрос о том, под опекой каких родственников они будут находиться в будущем, решается.
Соседи и близкие отмечают, что семья находилась в тяжелом материальном положении, мужчина был безработным, и в семье постоянно происходили ссоры.