Tramp Putin va Zelenskiyni muzokaraga chaqirdi
Oq uy sobiq rahbari Donald Tramp Rossiya prezidenti Vladimir Putin hamda Ukraina prezidenti Vladimir Zelenskiy o‘rtasidagi munosabatlar haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, ikki yetakchi bir-birini kuchli darajada yomon ko‘radi, shuning uchun ularni muzokara stoliga olib kelish zarur. Trampning aytishicha, bu ikki lider bilan yuzma-yuz muloqot qilish Ukraina inqirozini hal etishda muhim natijalar berishi mumkin.
Bloomberg telekanali orqali tarqatilgan ma’lumotda Tramp, Putin va Zelenskiy o‘rtasidagi uchrashuv siyosiy jihatdan yuqori darajadagi muloqot bo‘lishi kerakligini ta’kidladi. Uchrashuv jiddiy tayyorgarlik bilan o‘tkazilmasa, samara bermasligini Rossiya prezidenti matbuot kotibi Dmitriy Peskov ham qayd etgan.
Peskovning fikricha, muzokaralar oldidan puxta tayyorgarlik ko‘rilishi lozim. Shu tariqa, Rossiya va Ukraina rahbarlari o‘rtasida ehtimoliy muzokaralar siyosiy maydonda katta ahamiyat kasb etmoqda.
Bu uchrashuv mintaqadagi vaziyatni yaxshilashda muhim qadam bo‘lishi mumkin. Hozirda dunyo siyosatida bu uchrashuvning amalga oshishi uchun barcha tomonlar tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Трамп призвал Путина и Зеленского к переговорам
Бывший глава Белого дома Дональд Трамп высказался о взаимоотношениях между президентом России Владимиром Путиным и президентом Украины Владимиром Зеленским. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, два лидера сильно не любят друг друга, поэтому необходимо привести их к столу переговоров. По мнению Трампа, личный диалог с этими двумя лидерами может дать важные результаты в решении украинского кризиса.
В сообщении, распространённом телеканалом Bloomberg, Трамп подчеркнул, что встреча между Путиным и Зеленским должна быть политически высокоуровневой. Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков также отметил, что без серьёзной подготовки встреча не принесёт результатов.
По мнению Пескова, перед переговорами необходимо тщательно подготовиться. Таким образом, возможные переговоры между лидерами России и Украины имеют большое значение на политической арене.
Эта встреча может стать важным шагом в улучшении ситуации в регионе. В настоящее время все стороны готовятся к проведению этой встречи в мировой политике.