Rossiyalik taniqli bokschi Dmitriy Bivolning sobiq rafiqasi Yekaterina Bivol omma oldida shaxsiy hayoti haqida gapirdi va farzandlari uchun olinayotgan aliment masalasiga to‘xtaldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U aytishicha, ajralishdan so‘ng bolalarning turmush darajasi pasaymasligi shart, ammo amalda bu talab bajarilmayapti. Yekaterina ta’kidlashicha, mamlakatimizda qonun mavjud bo‘lib, ajralishdan keyin bolalarning hayot darajasi tushmasligi kerak.
Katta o‘g‘li uch yoshidan beri xokkey bilan shug‘ullanadi va uning konkisi taxminan 72 ming rubl turadi. Bu uskuna uni o‘zi xarid qilgan, ammo nega Dmitriy Bivol emas, deb savol berdi.
Shuningdek, u o‘g‘lining otasi bilan sport mashg‘ulotlarini davom ettirishi lozimligini ta’kidladi. Hozirda Dmitriy oyiga 128 ming rubl aliment to‘laydi, ammo ikki farzand uchun kamida 516 ming rubl ajratilishi zarur.
Juftlik 2023-yilda rasmiy ravishda ajrashgan. Yekaterinaning ochiq bayonotlari keng jamoatchilikda muhokamalarga sabab bo‘ldi.
Ayniqsa, mashhur sportchining farzandlari uchun ajratadigan aliment miqdori kutilganidan pastligi ko‘plab savollarni tug‘dirdi. U farzandlarining ta’lim va sport bilan shug‘ullanishi uchun barqaror moddiy yordam zarurligini alohida ta’kidladi.

Бывшая жена буйвола раскритиковала вопрос алиментов
Бывшая жена известного российского боксера Дмитрия Бивола Екатерина Бивол рассказала общественности о своей личной жизни и остановилась на вопросе алиментов, которые выплачиваются на детей. Об этом сообщает Zamin.uz.
По её словам, после развода уровень жизни детей не должен снижаться, однако на практике это требование не выполняется. Екатерина подчеркнула, что в нашей стране существует закон, согласно которому после развода уровень жизни детей не должен ухудшаться.
Старший сын занимается хоккеем с трёх лет, а его коньки стоят примерно 72 тысячи рублей. Это оборудование он купил сам, но при этом задала вопрос, почему это не сделал Дмитрий Бивол.
Также она отметила, что её сын должен продолжать спортивные занятия с отцом. В настоящее время Дмитрий платит алименты в размере 128 тысяч рублей в месяц, однако на двоих детей необходимо выделять не менее 516 тысяч рублей.
Пара официально развелась в 2023 году. Открытые заявления Екатерины вызвали широкий общественный резонанс.
Особенно много вопросов вызвала сумма алиментов, которую известный спортсмен выделяет на детей, поскольку она оказалась ниже ожидаемой. Она особо подчеркнула необходимость стабильной материальной поддержки для образования и занятий спортом детей.
Этот вопрос рассматривается не только как семейный конфликт, но и как важная социальная проблема для общества.