Tramp va Zelenskiy Nyu-Yorkda uchrashishi mumkin
Amerika Qo‘shma Shtatlari prezidenti Donald Tramp kelasi haftada Nyu-York shahrida Ukraina prezidenti Vladimir Zelenskiy bilan uchrashishi mumkinligi haqida ma’lumot berildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Tel-Avivda AQSh davlat kotibi Marko Rubio matbuotda so‘zladi. Ma’lum bo‘lishicha, 22-30 sentyabr kunlari Birlashgan Millatlar Tashkiloti Bosh Assambleyasining 80-sessiyasi doirasida yuqori darajali yig‘ilishlar o‘tkaziladi.
Ushbu anjuman davomida dunyo mamlakatlari rahbarlari turli uchrashuvlar va muloqotlarda ishtirok etadi. Marko Rubioning ta’kidlashicha, Donald Tramp Ukrainadagi urushni to‘xtatish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solishga harakat qilmoqda.
U bu mojaroni hal etish yo‘lida bor kuchini sarflamoqda. Shuningdek, Rubio Trampning Rossiya prezidenti Vladimir Putin bilan bir necha marta telefon orqali muloqot qilganini va Ukraina prezidenti Zelenskiy bilan ham bir necha bor yuzma-yuz uchrashganini eslatdi.
Diplomatiya rahbari kelasi haftada Nyu-Yorkda yana bir uchrashuv bo‘lishi ehtimoli borligini bildirdi. Shu bilan birga, Ukraina tomoni hozircha Tramp va Zelenskiy o‘rtasidagi yangi uchrashuvni rasman tasdiqlamagan.

Трамп и Зеленский могут встретиться в Нью-Йорке
Сообщается, что президент Соединённых Штатов Америки Дональд Трамп может встретиться на следующей неделе в Нью-Йорке с президентом Украины Владимиром Зеленским. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом в Тель-Авиве заявил государственный секретарь США Марко Рубио в прессе. Известно, что с 22 по 30 сентября в рамках 80-й сессии Генеральной Ассамблеи Организации Объединённых Наций пройдут встречи на высоком уровне.
Во время этого форума главы государств мира примут участие в различных встречах и диалогах. По словам Марко Рубио, Дональд Трамп прилагает все усилия, чтобы остановить войну в Украине.
Он вкладывает все силы в разрешение этого конфликта. Также Рубио напомнил, что Трамп несколько раз общался по телефону с президентом России Владимиром Путиным и не раз встречался лично с президентом Украины Зеленским.
Глава дипломатии сообщил, что на следующей неделе в Нью-Йорке возможно ещё одно заседание. При этом украинская сторона пока официально не подтвердила новую встречу между Трампом и Зеленским.