Dubay yana jahon e’tiborini o‘ziga qaratdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqida “Dubai Media Office” tomonidan tarqatilgan ma’lumotlarda ma’lum qilinadi. Yangi bino balandligi 377 metrni tashkil etadi va Dubay Marina hududida joylashgan.
Bu ko‘rsatkich hozirgi rekordchi hisoblangan 356 metrlik Gevora mehmonxonasidan ancha yuqori bo‘lib, yangi yetakchi maqomini oladi. Mehmonxona shaharning ko‘rinishini tubdan o‘zgartirishi kutilyapti.
Loyihani nufuzli NORR Group arxitektura studiyasi ishlab chiqqan, qurilish ishlari esa The First Group tomonidan amalga oshirilgan. Bundan tashqari, yirik pudratchi sifatida China Railway 18th Bureau Group ham loyihada ishtirok etgan.
Mehmonxonani boshqarish The First Group Hospitalityga topshirilgan bo‘lib, u InterContinental Hotels Group (IHG)ning Vignette Collection brendi ostida faoliyat yuritadi. Ciel Dubai Marina mehmonxonasi nafaqat balandligi, balki zamonaviy qulayliklari bilan ham ajralib turadi.
Binoda 82 qavat mavjud bo‘lib, jami 1004 xona va apartamentlar mavjud. Mehmonlar Fors ko‘rfaziga keng panoramali ko‘rinishdan bahramand bo‘lishlari mumkin.
Shuningdek, 12 qavatli atrium-bog‘, 353 metr balandlikda joylashgan restoran va 306 metrda qurilgan, dunyodagi eng baland basseyn sifatida tan olinishi kutilayotgan hovuz mavjud. Mehmonxona sakkizta restoran va bar bilan jihozlangan.
Bundan tashqari, u Dubay Marina sohiliga, suv taksilariga, Dubay Marina Mall savdo markaziga hamda tramvay va metro bekatlariga bevosita chiqish imkonini beradi. Ciel Dubai Marina nafaqat dunyoning eng baland mehmonxonasi unvoniga ega bo‘lishi bilan cheklanmaydi, balki eng baland basseyn va eng baland klub rekordlarini ham o‘rnatishi kutilmoqda.
Ushbu rekordlar mehmonxona rasmiy ravishda ochilgandan keyin e’lon qilinadi. Bu yangi inshoot Dubay turizm va mehmondo‘stlik sanoatida yangi davrni boshlab beradi.

В Дубае откроется самый высокий отель в мире
Город выходит на новый этап в мировой туристической сфере не только благодаря своим современным зданиям, но и самому высокому отелю в мире. С ноября планируется открытие отеля Ciel Dubai Marina в районе Дубай Марина, который станет новым символом не только для Объединённых Арабских Эмиратов, но и для всего мира.
Об этом сообщается в материалах, распространённых «Dubai Media Office». Новое здание будет иметь высоту 377 метров и расположится в районе Дубай Марина.
Этот показатель значительно превышает нынешний рекорд — отель Gevora высотой 356 метров, и новый отель займет лидирующую позицию. Ожидается, что отель кардинально изменит облик города.
Проект разработала престижная архитектурная студия NORR Group, а строительные работы осуществляла компания The First Group. Кроме того, крупным подрядчиком в проекте выступила China Railway 18th Bureau Group.
Управление отелем передано The First Group Hospitality, которая будет работать под брендом Vignette Collection группы InterContinental Hotels Group (IHG). Отель Ciel Dubai Marina выделяется не только своей высотой, но и современными удобствами.
В здании 82 этажа, всего 1004 номера и апартаментов. Гости смогут наслаждаться широким панорамным видом на Персидский залив.
Также в отеле предусмотрены 12-этажный атриум-сад, ресторан на высоте 353 метра и бассейн, расположенный на высоте 306 метров, который ожидается признанным самым высоким бассейном в мире. В отеле оборудованы восемь ресторанов и баров.
Кроме того, отель имеет прямой выход к берегу Дубай Марина, водным такси, торговому центру Dubai Marina Mall, а также к остановкам трамвая и метро. Ciel Dubai Marina не ограничится титулом самого высокого отеля в мире, но также ожидается, что установит рекорды по самому высокому бассейну и самому высокому клубу.
Эти рекорды будут объявлены после официального открытия отеля. Это новое сооружение ознаменует начало новой эры в туристической и гостиничной индустрии Дубая.