Ronaldu Saudiya chempionatida 945-golini urdi
Saudiya Arabistoni chempionati uchinchi turidan o‘rin olgan “An-Nasr” va “Ar-Riyod” jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda portugaliyalik hujumchi Krishtianu Ronaldu ikki marta gol urdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv 5:1 hisobida yakunlandi. Shu tariqa Ronaldu professional faoliyati davomida jami 945 ta golga erishdi va bu natija jahon rekordlari ro‘yxatida qayd etilmoqda.
Endi Krishtianuga mingta golga yetish uchun yana 55 ta gol urishi lozim. Agar u buni amalga oshirsa, tarixda bunday natijaga erishgan birinchi futbolchi sifatida nom qozonadi.
Gollar soni bo‘yicha ikkinchi o‘rinda argentinalik futbolchi Lionel Messi turibdi. Messi 882 ta gol bilan Ronaldudan ancha orqada qolmoqda.
Shuni ta’kidlash kerakki, Krishtianu Ronaldu hozirda 40 yoshda va “An-Nasr” klubi bilan tuzgan shartnomasi 2026-2027 yilgi mavsum oxirigacha amal qiladi. Uning faoliyati davomida yana ko‘plab muvaffaqiyatlarga erishishi kutilmoqda.

Роналду забил 945-й гол в чемпионате Саудовской Аравии
В матче третьего тура чемпионата Саудовской Аравии между командами «Ан-Наср» и «Ар-Рияд» португальский нападающий Криштиану Роналду забил два гола. Об этом сообщает Zamin.uz.
Встреча завершилась со счётом 5:1. Таким образом, Роналду в своей профессиональной карьере достиг в общей сложности 945 голов, что зафиксировано в списке мировых рекордов.
Теперь Криштиану нужно забить ещё 55 голов, чтобы достичь отметки в тысячу голов. Если он это сделает, он станет первым футболистом в истории, достигшим такого результата.
Второе место по количеству голов занимает аргентинский футболист Лионель Месси. Месси отстаёт от Роналду с 882 голами.
Следует отметить, что Криштиану Роналду сейчас 40 лет, и его контракт с клубом «Ан-Наср» действует до конца сезона 2026-2027 годов. Ожидается, что он достигнет ещё многих успехов в своей карьере.