AQShda yashash uchun yangi tezlashtirilgan karta dasturi
AQShda yashash uchun endi an’anaviy yashil karta kutish talab etilmaydi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
19-sentyabr kuni sobiq prezident Donald Tramp xorijiy fuqarolarga AQShda yashash huquqini tezlashtirilgan tartibda beruvchi Trump Gold Card dasturini ishga tushirdi. Ushbu dasturga ko‘ra, 1 million dollar miqdorida to‘lovni amalga oshirishga tayyor bo‘lgan yuqori malakali xorijliklar Gold Card olishlari mumkin.
Shuningdek, AQShdagi kompaniyalar o‘z xorijiy xodimlari uchun 2 million dollar to‘lab, ularga yashash huquqini rasmiylashtirishi mumkin. Bundan tashqari, 5 million dollar to‘laganlarga Trump Platinum Card beriladi.
Ushbu karta egalari AQShdan tashqarida olgan daromadlariga soliq to‘lamaydi. Trampning ta’kidlashicha, bu dastur muvaffaqiyatli va samarali insonlarni jalb qilib, AQSh iqtisodiyotiga katta sarmoya kiritadi.
Savdo vaziri Govard Latnikning aytishicha, dastur yangi bizneslar ochilishiga va minglab yangi ish o‘rinlari yaratilishiga xizmat qiladi. Shuningdek, bu tashabbus orqali byudjetga 100 milliard dollardan ortiq mablag‘ kirishi kutilmoqda.
Ushbu yangi imkoniyatlar AQShda yashashni istagan xorijiy fuqarolar uchun qulaylik yaratadi va mamlakat iqtisodiyotini rivojlantirishga yordam beradi.

Новая ускоренная программа карт для проживания в США
19 сентября бывший президент Дональд Трамп запустил программу Trump Gold Card, которая предоставляет иностранным гражданам право на проживание в США в ускоренном порядке. Согласно этой программе, высококвалифицированные иностранцы, готовые внести платеж в размере 1 миллиона долларов, могут получить Gold Card.
Кроме того, компании в США могут заплатить 2 миллиона долларов за своих иностранных сотрудников и оформить им право на проживание. Также тем, кто заплатит 5 миллионов долларов, будет выдана Trump Platinum Card.
Владельцы этой карты не платят налоги с доходов, полученных за пределами США. По словам Трампа, эта программа привлечет успешных и эффективных людей и внесет значительные инвестиции в экономику США.
Министр торговли Говард Латник отметил, что программа способствует открытию новых бизнесов и созданию тысяч новых рабочих мест. Кроме того, ожидается, что эта инициатива принесет в бюджет более 100 миллиардов долларов.
Эти новые возможности создают удобства для иностранных граждан, желающих проживать в США, и помогают развитию экономики страны.