Moskva shahrida dron hujumi muvaffaqiyatli to‘xtatildi
Shahar meri Sergey Sobyanin o‘zining Telegram-kanalida ushbu voqea haqida ma’lumot berdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya Mudofaa vazirligining havo hujumidan mudofaa tizimi Moskva tomon yo‘naltirilgan dron hujumlarini muvaffaqiyatli bartaraf etmoqda.
Sobyanin ta’kidlaganidek, barcha favqulodda xizmatlar voqea joyiga tezda yetib bordi. Hujum sababli poytaxt osmonidagi havo hududi vaqtincha yopildi.
Hodisa sababli shahar aholisida xavfsizlik choralarini kuchaytirish bo‘yicha tegishli ishlar olib borilmoqda. Rasmiylar vaziyatni diqqat bilan nazorat qilmoqda va zarur choralar ko‘rilmoqda.
Moskva shahridagi bu hodisa jamoatchilik e’tiborini tortdi va xavfsizlikni ta’minlash uchun qo‘shimcha choralar ko‘rilishi kutilmoqda. Hozirda vaziyat barqarorlashmoqda va voqea joyida tekshiruv ishlari davom etmoqda.

В Москве успешно предотвращена атака дрона
Мэр города Сергей Собянин сообщил об этом событии на своем Telegram-канале. По его словам, система противовоздушной обороны Министерства обороны России успешно отражает атаки дронов, направленные в сторону Москвы.
Как отметил Собянин, все экстренные службы быстро прибыли на место происшествия. В связи с атакой воздушное пространство над столицей было временно закрыто.
В результате инцидента в городе принимаются соответствующие меры по усилению безопасности населения. Официальные лица внимательно контролируют ситуацию и принимают необходимые меры.
Это событие в Москве привлекло внимание общественности, ожидается принятие дополнительных мер для обеспечения безопасности. В настоящее время ситуация стабилизируется, продолжаются проверочные работы на месте происшествия.