2025-yilda kripto bozoridagi o‘sish natijasida kripto aktivlariga ega bo‘lgan millionerlar soni 40 foizga oshib, 241 700 nafarga yetdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu millionerlardan 36 nafari milliarderlarga aylangan. Mutaxassislar fikricha, bu o‘sish Bitcoin va Ethereum narxlarining yuqori darajada bo‘lishi hamda yangi altcoin loyihalarining muvaffaqiyatli rivojlanishi bilan bog‘liq.
2024-yilda kripto millionerlar soni taxminan 172 ming atrofida bo‘lgan. Bir yil ichida qariyb 70 ming nafarga ko‘payishi kripto sanoatining hali ham katta miqdorda kapitalni jalb qilayotganini ko‘rsatadi.
Bu holat kripto bozorining yanada kengayib borayotganidan dalolat beradi. Shuningdek, investorlar va mutaxassislar kripto aktivlarga bo‘lgan qiziqishning oshishi va yangi imkoniyatlarning paydo bo‘lishi bozor rivojiga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda.
Kelgusida ham kripto bozorida o‘sish sur’atlari saqlanib qolishi kutilmoqda. Bu esa yangi investitsiya imkoniyatlari va texnologik innovatsiyalarni rivojlantirish uchun qulay sharoit yaratadi.

В 2025 году количество криптомиллионеров увеличилось на 40 процентов
В 2025 году в результате роста крипторынка количество миллионеров, владеющих криптоактивами, увеличилось на 40 процентов и достигло 241 700 человек. Об этом сообщает Zamin.uz.
Из этих миллионеров 36 человек стали миллиардерами. По мнению экспертов, этот рост связан с высоким уровнем цен на Bitcoin и Ethereum, а также с успешным развитием новых проектов альткоинов.
В 2024 году количество криптомиллионеров составляло примерно 172 тысячи. Увеличение почти на 70 тысяч человек за год свидетельствует о том, что криптоиндустрия по-прежнему привлекает значительные объемы капитала.
Это указывает на дальнейшее расширение крипторынка. Кроме того, рост интереса инвесторов и экспертов к криптоактивам и появление новых возможностей положительно влияют на развитие рынка.
Ожидается, что в будущем темпы роста крипторынка сохранятся. Это создаст благоприятные условия для новых инвестиционных возможностей и развития технологических инноваций.