Polsha bir million ukrainalik qochqinni qabul qildi
Bu ko‘rsatkich Ukrainadagi mojaro va odamlarning ko‘chishi bilan bog‘liq global voqealarning ta’sirini ifodalaydi. Prezidentning so‘zlariga ko‘ra, polyak xalqi Ukraina xalqini qo‘llab-quvvatlash maqsadida o‘z yuraklarini ochgan, chegaralarini kengaytirgan va uylarini taqdim etgan.
Shu bilan birga, Polsha hukumati Kiyevga moddiy, moliyaviy, harbiy hamda diplomatik yordamni uzluksiz davom ettirmoqda. Ushbu qadamlar xalqaro hamjamiyat uchun ham yaxshi namuna bo‘lib, insonparvarlik va qardoshlik munosabatlarini yanada mustahkamlaydi.
Polsha tomonidan ko‘rsatilayotgan ko‘p qirrali yordam ukrainalik qochqinlar uchun xavfsiz muhit yaratishda va ularning turmush sharoitlarini yaxshilashda muhim ahamiyatga ega. Bu holat, shuningdek, mintaqaviy barqarorlik va tinchlikni ta’minlashga xizmat qiladi.
Polsha o‘zining insonparvarlik siyosati orqali xalqaro maydonda ijobiy imidjga ega bo‘lib, qochqinlarga ko‘mak berishda yetakchi davlat sifatida tan olinmoqda. Ushbu yondashuv boshqa davlatlar uchun ham o‘rnak bo‘lishi muhimdir.
Polsha hukumati va aholisi birgalikda qiyinchiliklarni yengib o‘tishga intilmoqda va ukrainaliklarga doimiy yordam ko‘rsatishni davom ettiradi.

Польша приняла один миллион украинских беженцев
По словам президента Польши Кароля Навроцкого, в настоящее время на территории страны проживает около миллиона украинских беженцев. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот показатель отражает влияние глобальных событий, связанных с конфликтом в Украине и перемещением людей. По словам президента, польский народ открыл свои сердца, расширил границы и предоставил свои дома в поддержку украинского народа.
В то же время правительство Польши продолжает оказывать Киеву материальную, финансовую, военную и дипломатическую помощь. Эти шаги служат хорошим примером для международного сообщества и укрепляют гуманитарные и братские отношения.
Многосторонняя помощь, оказываемая Польшей, имеет важное значение для создания безопасной среды для украинских беженцев и улучшения их условий жизни. Эта ситуация также способствует обеспечению региональной стабильности и мира.
Польша благодаря своей гуманитарной политике имеет положительный имидж на международной арене и признана ведущим государством в оказании помощи беженцам. Такой подход важен как пример для других стран.
Правительство и население Польши совместно стремятся преодолеть трудности и продолжат оказывать постоянную помощь украинцам.