U lotereyada 150 ming dollar yutib oldi va bu g‘alabada ChatGPT dasturining ham hissasi bo‘ldi. New York Post nashrining xabar berishicha, Edvards sun’iy intellekt tizimidan tasodifiy raqamlar kombinatsiyasini so‘ragan.
Ushbu raqamlar esa lotereya yutgan raqamlar bilan to‘liq mos kelgan. U o‘z suhbatida “ChatGPT, men bilan suhbatlash, menga raqamlaring bormi?” deb so‘raganini eslaydi.
Shu tarzda ayol katta miqdorda pul yutib, o‘z hayotida yangi imkoniyatlarga ega bo‘ldi. Edvards yutug‘idan oldin ham ushbu mablag‘ni qanday sarflashni aniq rejalashtirgan edi.
U g‘alaba unga ilhom bag‘ishlaganini va bu mablag‘ni xayriya qilish zarurligini his qilganini bildiradi. Edvards yutgan pullarni turli notijorat tashkilotlarga ajratishni rejalashtirmoqda.
Ularning orasida demans kasalligini o‘rganadigan Frontotemporal Degeneratsiya Assotsiatsiyasi ham bor. Bu xayriya orqali u o‘tgan yili shu kasallik sabab vafot etgan turmush o‘rtog‘ining xotirasini yod etishni maqsad qilgan.

Выиграл 150 тысяч долларов в лотерее с помощью ChatGPT
Ари Эдвардс, проживающая в штате Вирджиния, США, неожиданно добилась большой удачи. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она выиграла в лотерею 150 тысяч долларов, и в этой победе была заслуга программы ChatGPT. По информации издания New York Post, Эдвардс попросила систему искусственного интеллекта сгенерировать случайную комбинацию чисел.
Эти числа полностью совпали с выигрышными номерами лотереи. В своем разговоре она вспоминает, что спросила: «ChatGPT, поговори со мной, у тебя есть числа?»
Таким образом женщина выиграла крупную сумму денег и получила новые возможности в своей жизни. До выигрыша Эдвардс уже точно планировала, как потратить эти средства.
Она отмечает, что победа вдохновила ее и она почувствовала необходимость пожертвовать эти деньги на благотворительность. Эдвардс планирует распределить выигранные средства между различными некоммерческими организациями.
Среди них есть Ассоциация фронтотемпоральной дегенерации, изучающая болезнь деменции. С помощью этого пожертвования она намерена почтить память своего супруга, который скончался в прошлом году из-за этого заболевания.