Erdog‘an Makron haqida hazil bilan javob berdi
Birlashgan Millatlar Tashkilotining Nyu-Yorkdagi qarorgohida o‘tkazilgan muhim yig‘ilishda Turkiya prezidenti Rajab Toyyib Erdog‘an Fransiya prezidenti Emmanuel Makron haqida hazilomuz fikrlar bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Jurnalist Ragip Soylu xabar berishicha, ikki davlat rahbari salomlashayotganda biri ikkinchisidan ishlar qanday ketayotgani haqida so‘ragan. Makron kulimsirab, “xursandman” deb javob bergan.
Shunda Erdog‘an hazil bilan: “Demak, u yaxshi ishlayotgan paytlari ham bo‘lgan ekan”, deb ta’kidlagan. Soylu ushbu holatni “Erdog‘an va Makron o‘rtasidagi noqulay muloqot” deb baholadi.
Ushbu voqea ikki yetakchi orasidagi munosabatlarning rasmiy doirada ham hazil va iliqlik bilan kechishi mumkinligini ko‘rsatadi. Shuningdek, bu muloqot siyosiy yetakchilar orasidagi o‘ziga xos suhbat uslubiga misol bo‘ldi.

Эрдоган ответил на шутку о Макроне
На важной встрече в штаб-квартире Организации Объединённых Наций в Нью-Йорке президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган высказал шутливые замечания о президенте Франции Эммануэле Макроне. Об этом сообщает Zamin.uz.
Журналист Рагип Сойлу сообщает, что во время приветствия два лидера спросили друг друга, как идут дела. Макрон с улыбкой ответил: «Я доволен».
Тогда Эрдоган в шутку сказал: «Значит, у него были и хорошие времена работы», — отметил он. Сойлу охарактеризовал эту ситуацию как «неловкий диалог между Эрдоганом и Макроном».
Этот случай показывает, что отношения между двумя лидерами могут проходить с юмором и теплотой даже в официальной обстановке. Кроме того, этот диалог стал примером особого стиля общения между политическими лидерами.