Liverpul rahbariyati Jota oilasiga to‘liq yordam berdi
Unga ko‘ra, jamoa hujumchining oilasiga shartnomada belgilangan barcha mablag‘larni to‘liq to‘lab berdi. Portugaliyalik futbolchi Diogu Jota 2025 yilning 3 iyulida yo‘l-transport hodisasi oqibatida hayotdan ko‘z yumgan edi.
Uning o‘limi futbol olamida chuqur qayg‘uga sabab bo‘ldi, ayniqsa «Liverpul» muxlislari uning xotirasini hurmat bilan yodga olishdi. Arne Slot klub egalari ko‘pincha tanqid ostida qolsa-da, bu safar ular haqiqiy insoniy yuzini ko‘rsatdi, deb aytdi.
U shuningdek, rahbariyatning bu harakati nafaqat jamoa, balki butun futbol jamoatchiligi uchun ibrat bo‘lishini ta’kidladi. Bu holat futbol tarixida kamdan kam uchraydigan va alohida e’tirofga loyiq voqea sifatida baholandi.

Руководство Ливерпуля полностью поддержало семью Жоты
Главный тренер «Ливерпуля» Арне Слот подчеркнул, что руководство клуба проявило человечность после смерти Диогу Жоты. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, команда полностью выплатила семье нападающего все средства, предусмотренные контрактом. Португальский футболист Диогу Жота погиб 3 июля 2025 года в результате дорожно-транспортного происшествия.
Его смерть вызвала глубокую скорбь в футбольном мире, особенно болельщики «Ливерпуля» с уважением вспоминали его память. Арне Слот отметил, что хотя владельцы клуба часто подвергаются критике, на этот раз они показали своё истинное человеческое лицо.
Он также подчеркнул, что этот поступок руководства является примером не только для команды, но и для всего футбольного сообщества. Это событие оценивается как редкий и заслуживающий особого признания случай в истории футбола.