Tramp va Netanyahu siyosiy kuch sinovida
AQSH prezidenti Donald Trampning Isroil bosh vaziri Binyamin Netanyahu bilan o‘tkaziladigan uchrashuvi katta siyosiy sinov sifatida baholanmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuvda Tramp o‘z yetakchilik qobiliyatini namoyish etishi kutilmoqda. Turkiyadagi hukumat doiralariga yaqin bo‘lgan Hurriyet nashri muxbiri Abdulqodir Selvi bu haqda ma’lumot berdi.
Selvining ta’kidlashicha, bugungi muzokarada qaysi tomonning pozitsiyasi ustun kelishi aniq bo‘ladi. Bu uchrashuv Tramp va Netanyahu o‘rtasidagi yetakchilik imtihoni sifatida qaraladi.
Muzokaralar natijasi Vashington yoki Tel-Avivning siyosiy ustunligini ko‘rsatadi. Agar AQSH prezidenti Isroil bosh vazirini o‘z manfaatlarini hisobga olishga majburlay olmasa, Trampning siyosiy nufuziga shubha tug‘ilishi mumkin.
Aks holda, u o‘z qudrati va ta’sirini yanada mustahkamlaydi. Shu bois, ushbu uchrashuv ikki davlat o‘rtasidagi munosabatlarning kelajagi va siyosiy vaziyatning shakllanishida muhim ahamiyat kasb etadi.
Tramp va Netanyahu o‘rtasidagi muzokaralar nafaqat ikki yetakchining shaxsiy salohiyatini, balki ularning mamlakatlari manfaatlarini ham sinovdan o‘tkazadi. Uchrashuv natijalari xalqaro siyosatda ham katta ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Трамп и Нетаньяху в испытании политической силы
Встреча президента США Дональда Трампа с премьер-министром Израиля Биньямином Нетаньяху рассматривается как важное политическое испытание. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ожидается, что на этой встрече Трамп продемонстрирует свои лидерские способности. Об этом сообщил корреспондент издания Hurriyet, близкого к правительственным кругам Турции, Абдулкадир Селви.
По словам Селви, на сегодняшних переговорах станет ясно, чья позиция окажется сильнее. Эта встреча рассматривается как испытание лидерства между Трампом и Нетаньяху.
Результат переговоров покажет политическое превосходство Вашингтона или Тель-Авива. Если президент США не сможет заставить премьер-министра Израиля учитывать свои интересы, это может поставить под сомнение политический авторитет Трампа.
В противном случае он укрепит свою власть и влияние. Поэтому эта встреча имеет важное значение для будущих отношений между двумя странами и формирования политической ситуации.
Переговоры между Трампом и Нетаньяху проверят не только личные качества двух лидеров, но и интересы их стран. Результаты встречи могут оказать значительное влияние на международную политику.