Donald Tramp Truth Social ijtimoiy tarmog‘ida e’lon qilgan videosida Oq uydagi Oval kabinetining interyeri haqida maqtov bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U ushbu xona uchun 999 probali, 24 karatli oltindan tayyorlangan bezak elementlarini namoyish etdi. Trampning ta’kidlashicha, bu bezaklar Oq uyga tashrif buyurgan dunyo yetakchilarini hayratda qoldiradi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Oval kabinet va vazirlar xonasi oliy sifatli oltin bezaklar bilan bezatilgan. Tramp bu kabinetni tarixdagi eng yaxshi Oval kabinet deb atadi.
Uning fikricha, bezaklar nafaqat nafislik, balki Oq uyning obro‘sini oshirishga xizmat qiladi. Bu interyer mamlakat rahbari uchun qulay va nufuzli muhit yaratishni maqsad qilgan.
Shuningdek, u bezaklarning sifat va nafisligi bilan faxrlanmoqda. Trampning ta’kidlashicha, bu bezaklar Oq uy tarixida o‘ziga xos o‘rin tutadi.

Трамп похвалил золотое убранство Овального кабинета Белого дома
В видео, опубликованном Дональдом Трампом в социальной сети Truth Social, он выразил восхищение интерьером Овального кабинета Белого дома. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он продемонстрировал элементы декора из 24-каратного золота с пробой 999, использованные для оформления этой комнаты. По словам Трампа, эти украшения поражают мировых лидеров, посещающих Белый дом.
По его словам, Овальный кабинет и кабинет министров украшены высококачественными золотыми элементами. Трамп назвал этот кабинет лучшим Овальным кабинетом в истории.
По его мнению, украшения служат не только изяществу, но и повышению престижа Белого дома. Этот интерьер создан с целью обеспечить комфортную и престижную атмосферу для главы страны.
Кроме того, он гордится качеством и изяществом украшений. По словам Трампа, эти элементы занимают особое место в истории Белого дома.