AQSH vitse-prezidenti Jey Di Vens Fox News telekanaliga bergan intervyusida Rossiyaning so‘nggi pozitsiyasi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, oxirgi haftalarda rossiyaliklar ukrainaliklar bilan ikki tomonlama, shuningdek, prezident Donald Tramp yoki boshqa amerikalik rasmiylar ishtirokidagi uch tomonlama muzokaralarga qatnashishni rad etmoqda. Vensning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya ko‘plab insonlarni yo‘qotmoqda va katta talofatlarga uchramoqda, ammo bunday qurbonliklarni oqlovchi hech qanday asos mavjud emas.
U shunday dedi: “Yuzlab insonlar hayotdan ko‘z yummoqda, ammo natija deyarli ko‘rinmayapti. Rossiya yana qancha askarlarini yo‘qotishga tayyor?
Juda kichik yutuqlar uchun qancha qon to‘kilishi mumkin?” Vitse-prezidentning ta’kidlashicha, AQSH pozitsiyasi o‘zgarmagan. Vashington tinchlik yo‘lida harakatni davom ettiradi va rossiyaliklar haqiqiy vaziyatni qabul qiladi, degan umidda.

Вице-президент США раскритиковал позицию России
Вице-президент США Джей Ди Вэнс в интервью телеканалу Fox News высказал свое мнение о последней позиции России. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, в последние недели россияне отказываются участвовать в двусторонних переговорах с украинцами, а также в трехсторонних переговорах с участием президента Дональда Трампа или других американских официальных лиц. По словам Вэнса, Россия теряет много людей и несет большие потери, но нет никаких оснований оправдывать такие жертвы.
Он сказал: «Сотни людей погибают, но результат почти не виден. Сколько еще солдат Россия готова потерять?
Сколько крови может быть пролито ради очень небольших достижений?» По словам вице-президента, позиция США не изменилась. Вашингтон продолжит движение по пути мира и надеется, что россияне примут реальную ситуацию.