Ashraf Mahruz 700 tonna kemani tish bilan tortdi
Misrlik 44 yoshli kurashchi Ashraf Mahruz odamlarning ishonishiga qiyin bo‘lgan ishni amalga oshirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U tishlari bilan 700 tonnalik katta kemani 15 metrga tortib oldi. Bu haqda NBC News xabar berdi.
Mahruz o‘zining bu natijasini rasmiy ravishda Ginness rekordlar kitobiga kiritish uchun ariza berishini ma’lum qildi. Hozirgi vaqtda eng yuqori ko‘rsatkich sifatida 614 tonnalik kema qayd etilgan.
Sportchi yangi rekordni tasdiqlash uchun foto va video materiallarni taqdim etishni rejalashtirmoqda. Tayyorlanish jarayonida u oqsil va temirga boy mahsulotlar bilan oziqlangan.
Har kuni kamida 12 dona tuxum, ikki butun tovuq va taxminan 5 kilogramm baliq iste’mol qilgan. Mashqlarini esa kuniga uch mahal, har biri ikki soatdan bajargan.
Ashraf Mahruzning bu yutuqlari birinchi emas. U ilgari ham mashinalar, poyezd va lokomotivlarni joyidan siljitgan.
Shu yilning mart oyida esa 279 tonnalik temir yo‘l vagonini siljitib, Ginness rekordlar kitobiga kiritilgan edi. Uning sportdagi yuksak natijalari ko‘plab insonlarga ilhom manbai bo‘lmoqda.

Ашраф Махруз потянул корабль весом 700 тонн зубами
44-летний египетский борец Ашраф Махруз совершил то, во что трудно поверить людям. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он зубами потянул большой корабль весом 700 тонн на 15 метров. Об этом сообщает NBC News.
Махруз заявил, что подаст заявку на официальное внесение своего результата в Книгу рекордов Гиннесса. В настоящее время зафиксирован рекорд в 614 тонн.
Спортсмен планирует предоставить фото- и видеоматериалы для подтверждения нового рекорда. В процессе подготовки он питался продуктами, богатыми белком и железом.
Каждый день он употреблял не менее 12 яиц, две целые курицы и около 5 килограммов рыбы. Тренировки он выполнял три раза в день, по два часа каждый раз.
Это не первые достижения Ашрафа Махруза. Ранее он сдвигал с места автомобили, поезда и локомотивы.
В марте этого года он сдвинул железнодорожный вагон весом 279 тонн и был занесён в Книгу рекордов Гиннесса. Его высокие спортивные достижения вдохновляют многих людей.