Kanzasda o‘tkazilgan NASCAR Kubogi seriyasining pley-off ikkinchi bosqichida haydovchi Zeyn Smit bilan kutilmagan hodisa yuz berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Fox Sportsning ma’lumotiga ko‘ra, uning avtomobili soatiga 320 kilometr tezlikda to‘siqqa urilib, bir necha yuz metr yo‘l bosib, devordan tashqariga chiqib ag‘darildi. Ushbu hodisa musobaqaning so‘nggi aylanmalaridan birida sodir bo‘ldi.
Haydovchi Xanter Nemechek Smitning mashinasi bilan to‘qnashuvga sabab bo‘ldi, natijada Smitning avtomobili to‘siqqa urildi va xavfli vaziyat yuzaga keldi. Zeyn Smit musobaqadan keyin shunday dedi: “Bu poyga juda qattiq o‘tdi, Nemechek meni to‘liq yo‘q qildi.
U oldimdan o‘tib ketdi, keyin men devordan siljib chiqdim.” Baxtga qarshi, haydovchi jiddiy jarohat olmadi. NASCAR xavfsizlik xodimlari Smitni mashinaning ichidan olib chiqib, uning holatini tekshirish uchun poygani 9 daqiqaga to‘xtatib turishdi.
Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, bu yil boshida mashhur aktyor Kianu Rivz ham professional avtopoygada debyut qilgan, biroq uning avtomobili birinchi aylanmada trassadan chiqib ketgan edi.

Зейн Смит совершил опасную аварию на гонках NASCAR
На втором этапе плей-офф серии Кубка NASCAR, проходившем в Канзасе, произошел неожиданный инцидент с гонщиком Зейном Смитом. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным Fox Sports, его автомобиль на скорости 320 километров в час врезался в барьер, проехал несколько сотен метров и перевернулся за пределами стены. Этот инцидент произошел на одном из последних кругов гонки.
Гонщик Хантер Немечек стал причиной столкновения с машиной Смита, в результате чего автомобиль Смита врезался в барьер, что привело к опасной ситуации. После гонки Зейн Смит сказал: «Эта гонка была очень жесткой, Немечек полностью уничтожил меня.
Он прошел меня спереди, а потом я соскользнул с стены». К счастью, гонщик не получил серьезных травм. Сотрудники безопасности NASCAR вывели Смита из машины и приостановили гонку на 9 минут для проверки его состояния.
Также стоит отметить, что в начале этого года известный актер Киану Ривз дебютировал в профессиональных автогонках, однако его автомобиль сошел с трассы на первом круге.