Bu haqda New York Post nashri xabar berdi. Maktub ikki sahifadan iborat bo‘lib, 1954 yilda yozilgan.
Bu vaqt aktyorning halokatli avtohalokati sodir bo‘lganidan bir yil oldingi davrga to‘g‘ri keladi. O‘sha paytda Barbara Glenn Nyu-Yorkda yashagan, Jeyms Din esa Gollivudda o‘zining ilk yirik loyihasi — “Sharqiy Eden” filmi ustida ishlayotgan edi.
Maktubda Din sevgisini ifoda etib, “Maktub yozmadim, chunki sevib qolganman” deb yozadi. U shuningdek, Cisco ismli otga qoyil qolganini bildiradi va maktubga otning suratini ham ilova qiladi.
Aktyor sevgilisiga o‘zining juda yolg‘izligini aytib, uni qanchalik sog‘inayotganini ochiqchasiga bildirgan. Barbara Glenn bilan Jeyms Din 1950-yillar boshida, umumiy tanishi — aktyor Martin Landau orqali tanishgan edi.
Ular ikki yil davomida uchrashib yurgan, ammo Din Kaliforniyaga ko‘chib ketgach, munosabatlari tugagan. Keyinchalik Barbara Glenn aktyor Mark Gordon bilan turmush qurgan va ularning Keyt ismli o‘g‘li tug‘ilgan.
Ushbu maktub tarixiy ahamiyatga ega bo‘lib, mashhur aktyorning shaxsiy hayotiga oid qimmatli dalil sifatida qadrlanmoqda.

Джеймс Дин письмо о любви продано за 32,5 тысячи долларов
Известное письмо любви, написанное актёром Джеймсом Дином для актрисы Барбары Гленн, было продано на аукционе RR Auction в Нью-Йорке за 32,5 тысячи долларов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание New York Post. Письмо состоит из двух страниц и было написано в 1954 году.
Этот период приходится на год до трагической автокатастрофы актёра. В то время Барбара Гленн жила в Нью-Йорке, а Джеймс Дин работал в Голливуде над своим первым крупным проектом — фильмом «Восточный Эдем».
В письме Дин выражает свою любовь, написав: «Я не писал писем, потому что влюбился». Он также восхищается лошадью по имени Сиско и прилагает к письму её фотографию.
Актёр откровенно признаётся своей возлюбленной в глубокой одиночестве и том, как сильно он по ней скучает. Джеймс Дин и Барбара Гленн познакомились в начале 1950-х через общего знакомого — актёра Мартина Ландау.
Они встречались два года, но после того, как Дин переехал в Калифорнию, их отношения прекратились. Позже Барбара Гленн вышла замуж за актёра Марка Гордона, у них родился сын по имени Кейт.
Это письмо имеет историческую ценность и считается важным доказательством личной жизни известного актёра.