AQShda qo‘shni bilan janjalda ikki tovus yeb qo‘yildi
Amerika Qo‘shma Shtatlarida 61 yoshli Kreyg Fogt qo‘shnilari bilan kelib chiqqan janjal natijasida ikki tovusni yeb qo‘ydi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu holat hayvonlarga nisbatan shafqatsizlik sifatida baholandi va erkak jinoyat sodir etgani uchun qamoqqa olindi. Qo‘shnisi xat orqali Fogtning qushlarning boshini kesib yeganini aniq tasvirlab berdi.
Shundan so‘ng Fogt o‘z xatida bu harakatni qo‘shnisi tovus boqgani sababli qasddan qilganini tan oldi. Florida shtatining qonunlariga ko‘ra, bunday holatlar uchun qat’iy jazo belgilangan.
Fogt besh yilgacha ozodlikdan mahrum qilinishi va 10 ming dollargacha jarimaga tortilishi mumkin. Hozirda bu kabi jinoyatlar uchun jazo choralarini kuchaytirish masalasi ham ko‘rib chiqilmoqda.
Sud hujjatlarida Fogt ilgari ham 40 martadan ortiq qonunbuzarliklarni sodir etgani ko‘rsatilgan. Mutaxassislar uning ishi takroriy huquqbuzarlik sifatida jazo choralarining kuchaytirilishini ta’kidlamoqda.
Ushbu voqea Amerika Qo‘shma Shtatlarida hayvonlarga nisbatan shafqatsizlikka qarshi qonunlarning yanada qat’iylashishiga ta’sir qilishi kutilmoqda. Shu sababli, bunday jinoyatlar uchun javobgarlikni oshirish masalasi jiddiy muhokama qilinmoqda.

В США в ссоре с соседом съели двух павлинов
В Соединённых Штатах Америки 61-летний Крейг Фогт съел двух павлинов в результате ссоры с соседями. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот случай был расценён как жестокое обращение с животными, и мужчина был арестован за совершённое преступление. Его сосед в письме подробно описал, как Фогт отрезал головы птицам и съел их.
В ответ Фогт в своём письме признал, что совершил этот поступок намеренно из-за того, что сосед держал павлинов. Согласно законам штата Флорида, за подобные случаи предусмотрено строгое наказание.
Фогту грозит лишение свободы на срок до пяти лет и штраф до 10 тысяч долларов. В настоящее время также рассматривается вопрос ужесточения наказаний за подобные преступления.
В судебных документах указано, что Фогт ранее совершил более 40 нарушений закона. Эксперты подчёркивают необходимость усиления мер наказания в связи с повторным правонарушением.
Ожидается, что этот инцидент повлияет на ужесточение законов в США, направленных против жестокого обращения с животными. По этой причине вопрос повышения ответственности за такие преступления находится на серьёзном рассмотрении.