Bu haqda NOS nashri xabar berdi. Malika Amaliya Qurolli kuchlarda talabalar va izlanuvchilar uchun mo‘ljallangan masofaviy dastur orqali tayyorgarlikka kirishdi.
U Qirollik dengiz flotida uchinchi darajali dengizchi, shuningdek, armiya va havo kuchlarida uchinchi darajali askar sifatida ro‘yxatga olingan. Bu qurolli kuchlardagi eng past lavozim hisoblanadi.
Amaliya tarixda birinchi bor qirollik oilasidan harbiy xizmatni tanlagan ayol sifatida qayd etilmoqda. Shu bilan birga, u taxt merosida birinchi o‘rinda turadi.
Hozirda taxt uning otasi, qirol Villem-Aleksandr qo‘lida. Niderlandiyada harbiy tayyorgarlik uch yil davom etadi.
Ushbu jarayonda asosiy mashg‘ulotlar, nazariy bilimlar va amaliy ko‘nikmalar o‘rgatiladi. Malika Amaliyaning harbiy xizmatga kirishi qirollik oilasining yangi davrida muhim voqea sifatida qabul qilinmoqda.
Bu uning yoshlar orasida mas’uliyatni anglashini va davlat oldidagi burchini namoyon etishini ko‘rsatadi. Shuningdek, harbiy sohada malaka oshirish unga kelajakda yanada keng imkoniyatlar yaratadi.
Qirollik oilasi a’zolarining harbiy xizmatga jalb qilinishi mamlakat xavfsizligi va mudofaasiga bo‘lgan e’tiborni kuchaytiradi. Malika Amaliyaning harbiy faoliyati davomida erishgan yutuqlari va tajribalari ijtimoiy hayotda ham ijobiy o‘zgarishlarga sabab bo‘lishi kutilmoqda.

Принцесса Амалия начала военную службу в Нидерландах
21-летняя представительница королевской семьи Нидерландов, принцесса Амалия, начала военную службу в резерве. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание NOS. Принцесса Амалия приступила к подготовке через дистанционную программу, предназначенную для студентов и рекрутов Вооружённых сил.
Она зарегистрирована в Королевском военно-морском флоте как моряк третьего класса, а также как солдат третьего класса в армии и военно-воздушных силах. Это самая низкая должность в вооружённых силах.
Амалия стала первой женщиной из королевской семьи, которая выбрала военную службу. При этом она занимает первое место в линии наследования престола.
В настоящее время трон находится в руках её отца, короля Виллема-Александра. Военная подготовка в Нидерландах длится три года.
В ходе этого процесса обучают основным занятиям, теоретическим знаниям и практическим навыкам. Вступление принцессы Амалии на военную службу рассматривается как важное событие в новой эпохе королевской семьи.
Это демонстрирует её осознание ответственности среди молодёжи и долг перед государством. Кроме того, повышение квалификации в военной сфере откроет ей более широкие возможности в будущем.
Привлечение членов королевской семьи к военной службе усиливает внимание к безопасности и обороне страны. Ожидается, что достижения и опыт принцессы Амалии в ходе военной деятельности положительно повлияют и на общественную жизнь.