AQSh hukumatining yopilishi xizmatlarni to‘xtatdi
Bu holat davlat idoralarining faoliyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatadi va yuz minglab davlat xizmatchilari o‘z maoshlarini ololmay qoladi. Natijada, aviaqatnovlarda kechikishlar yuzaga kelishi, aeroportlarda navbatlar uzunlashishi mumkin.
Shuningdek, pasport olish va boshqa rasmiy hujjatlarni tayyorlash jarayonlari sekinlashadi. Davlat xizmatchilarining bir qismi ishga chiqmaydi, bu esa turli tadqiqotlar va loyihalarning to‘xtab qolishiga olib keladi.
Pudratchilar esa umuman maosh olmasligi ehtimoli mavjud. Milliy bog‘lar, muzeylar va boshqa madaniy muassasalar faoliyatini vaqtincha to‘xtatishi mumkin.
Ba’zi ijtimoiy xizmatlar, jumladan hayvonot bog‘i kameralari ham ishlamay qoladi. Oziq-ovqat taqsimoti dasturlari uchun ajratilgan mablag‘lar yetishmasligi sababli, ushbu sohada ham muammolar yuzaga keladi.

Закрытие правительства США приостановило услуги
Эта ситуация негативно сказывается на деятельности государственных учреждений, и сотни тысяч государственных служащих не смогут получить свои зарплаты. В результате могут возникнуть задержки в авиарейсах, а очереди в аэропортах увеличатся.
Кроме того, замедлится процесс получения паспортов и оформления других официальных документов. Часть государственных служащих не выйдет на работу, что приведет к приостановке различных исследований и проектов.
Подрядчики же могут вовсе остаться без зарплаты. Национальные парки, музеи и другие культурные учреждения могут временно прекратить свою деятельность.
Некоторые социальные службы, включая камеры зоопарка, также перестанут работать. Из-за нехватки средств, выделенных на программы распределения продовольствия, в этой сфере также возникнут проблемы.