Putin Rossiya suverenitetini qat’iyat bilan himoya qiladi
Rossiya prezidenti Vladimir Putin «Valday» xalqaro munozara klubi yig‘ilishida mamlakatining qudratini yana bir bor ko‘rsatdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, agar kimdir Rossiya bilan harbiy yoki siyosiy sohada tortishmoqchi bo‘lsa, Rossiya har doim o‘z pozitsiyasini qat’iyat bilan himoya qiladi. Putin milliy xavfsizlik, tinchlik, fuqarolarning osoyishtaligi va suverenitetga tahdid yuzaga kelsa, Rossiya darhol munosabat bildirishini ta’kidladi.
U provokatsiyalarni oldini olish zarurligini, chunki bu harakatlar avvalo provokatorlarga zarar keltirishini qayd etdi. Tarixdan kelib chiqqan holda, zaiflikka yo‘l qo‘yish mumkin emasligi aytildi, chunki zaiflik noto‘g‘ri qarorlar qabul qilinishiga sabab bo‘ladi.
Rossiya doimo o‘z suvereniteti va davlat mustaqilligini himoya qilishda qat’iy pozitsiyada bo‘lgan. Shuningdek, Putin Yevropa mamlakatlarining harbiylashtirish siyosatiga qarshi javob qaytarishni zarur deb bildirdi.

Путин решительно защищает суверенитет России
Президент России Владимир Путин на заседании международного дискуссионного клуба «Валдай» вновь продемонстрировал мощь своей страны. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, если кто-то захочет спорить с Россией в военной или политической сфере, Россия всегда будет решительно защищать свою позицию. Путин подчеркнул, что в случае угрозы национальной безопасности, мира, спокойствия граждан и суверенитета Россия немедленно отреагирует.
Он отметил необходимость предотвращения провокаций, так как эти действия в первую очередь наносят вред провокаторам. Исходя из истории, нельзя допускать слабость, поскольку она приводит к неправильным решениям.
Россия всегда занимала твёрдую позицию в защите своего суверенитета и государственной независимости. Также Путин счёл необходимым ответить на политику милитаризации европейских стран.
Он подчеркнул, что не является инициатором военного противостояния, и такие шаги бессмысленны и неэффективны. Эти заявления укрепили позицию России в мировой политике и продемонстрировали решимость противостоять будущим угрозам.