U topgan chiptalarni tekshirganida, ulardan biri omadli bo‘lib, katta miqdordagi pul yutganini aniqladi. Alfreda bu yangilikni eshitgach, hayratda qolganini bildirdi.
Ushbu yutuqni nishonlash maqsadida tashkil etilgan marosimda Alfredaga katta chek taqdim etildi. Unda uning ismi yozilgan bo‘lib, yutuq miqdori 100 000 dollarni tashkil etdi.
Tashkilotchilarning so‘zlariga ko‘ra, bunday yirik sovrinni qo‘lga kiritish ehtimoli milliondan birga teng edi. Alfreda Xokins pulni qanday sarflashini hali aniq rejalashtirmaganini aytdi.
Uning fikricha, asosiy qismi oilaviy ehtiyojlar uchun sarflanadi, qolgan mablag‘ esa ta’tilga chiqish uchun ajratiladi. Bu yutuq uning hayotida muhim o‘zgarishlarga sabab bo‘lishi mumkin.

Женщина из Ричмонда выиграла 100 тысяч долларов по старому билету
В городе Ричмонд штата Вирджиния жительница Альфреда Хокинс, убирая шкаф, нашла старый лотерейный билет и выиграла по нему 100 000 долларов. Об этом сообщил Zamin.uz.
Проверив найденные билеты, она обнаружила, что один из них оказался выигрышным и принес крупную сумму денег. Услышав эту новость, Альфреда выразила свое удивление.
На церемонии, организованной в честь этого выигрыша, Альфреде вручили большой чек. На нем было указано ее имя и сумма выигрыша — 100 000 долларов.
По словам организаторов, вероятность получить такой крупный приз была равна одному к миллиону. Альфреда Хокинс пока не определилась, как именно потратит деньги.
По ее мнению, основная часть средств будет потрачена на семейные нужды, а оставшаяся сумма — на отпуск. Этот выигрыш может стать важным событием в ее жизни.