Myunxen aeroportida noma’lum dronlar uchishni to‘xtatdi
Oxirgi bir sutka davomida Myunxen aeroportida noma’lum dronlar sababli ikkala uchish-qo‘nish yo‘lagi ikkinchi marotaba yopildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda BBC xabar berdi. Ushbu holat aeroport faoliyatining to‘xtashiga olib keldi va yo‘lovchilar o‘rtasida tartibsizlik yuzaga keldi.
Aeroport ma’muriyati bu chorani xavfsizlikni ta’minlash maqsadida vaqtincha qo‘llaganini ma’lum qildi. Germaniya aviasiya boshqaruvi dronlarning mavjudligi sababli parvozlarni cheklashga majbur bo‘ldi.
Rasmiy bayonotga ko‘ra, parvozlar keyingi ogohlantirishgacha to‘xtatilgan bo‘lib, bu taxminan 6500 nafar yo‘lovchiga ta’sir ko‘rsatdi. Aeroport xodimlari xavfsizlikni ta’minlash uchun barcha zarur choralarni ko‘rmoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, payshanba kechqurun ham noma’lum dronlar sababli Myunxen aeroporti bir necha soat davomida yopilgan edi. Hukumat yaqin atrofda dronlarning parvozini qayd etgan.
Bu holat aeroport xavfsizligi uchun jiddiy muammo hisoblanadi. Shuning uchun kelajakda parvozlarni uzluksiz davom ettirish maqsadida nazorat choralarini kuchaytirish zarurati mavjudligi ta’kidlanmoqda.

В аэропорту Мюнхена неизвестные дроны прекратили полеты
За последние сутки в аэропорту Мюнхена из-за неизвестных дронов второй раз был закрыт взлётно-посадочный комплекс. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает BBC. Этот инцидент привёл к остановке работы аэропорта и возникновению беспорядков среди пассажиров.
Администрация аэропорта заявила, что эта мера была временно применена для обеспечения безопасности. Немецкое авиационное управление было вынуждено ограничить полёты из-за наличия дронов.
По официальному заявлению, полёты приостановлены до дальнейших уведомлений, что затронуло примерно 6500 пассажиров. Сотрудники аэропорта принимают все необходимые меры для обеспечения безопасности.
По данным, в четверг вечером аэропорт Мюнхена также был закрыт на несколько часов из-за неизвестных дронов. Правительство зафиксировало полёты дронов вблизи.
Этот инцидент является серьёзной проблемой для безопасности аэропорта. Поэтому подчёркивается необходимость усиления контрольных мер для обеспечения непрерывности полётов в будущем.