Rossiya aholisining katta qismi mamlakat rahbari Vladimir Putinga ishonch bildirayotgani ma’lum bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
So‘nggi so‘rov natijalariga ko‘ra, har o‘n rossiyalikning sakkiz nafari, ya’ni 79,1 foizi prezidentga ishonadi. Shuningdek, ishtirokchilarning 75,4 foizi Putinning olib borayotgan siyosati va faoliyatini qo‘llab-quvvatlaydi.
Faqatgina 16 foiz respondent uni ishonchli deb hisoblamaydi, 14,6 foizi esa uning ishini salbiy baholagan. So‘rovda Rossiya hukumatiga nisbatan ham munosabat o‘rganilgan.
Javob berganlarning 47,9 foizi hukumat faoliyatini ma’qulladi, 20 foizi esa tanqidiy fikr bildirdi. Bosh vazir Mixail Mishustinga ishonch darajasi ham yuqori bo‘lib, aholining 60,1 foizi uni qo‘llab-quvvatlaydi, 19,7 foizi esa aksincha fikr bildirgan.

В России уровень доверия к Путину достиг 79 процентов
Стало известно, что большая часть населения России выражает доверие к главе страны Владимиру Путину. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно последним результатам опроса, восемь из десяти россиян, то есть 79,1 процента, доверяют президенту. Также 75,4 процента участников поддерживают политику и деятельность Путина.
Только 16 процентов респондентов не считают его надежным, а 14,6 процента оценили его работу отрицательно. В опросе также изучалось отношение к правительству России.
47,9 процента ответивших одобрили деятельность правительства, 20 процентов выразили критическое мнение. Уровень доверия к премьер-министру Михаилу Мишустину также высок — 60,1 процента населения поддерживают его, 19,7 процента высказались наоборот.