Rossiyada Putin ishonch darajasi yuqori bo‘ldi
So‘nggi so‘rov natijalariga ko‘ra, Rossiya Federatsiyasi prezidentiga ishonch darajasi yuqori ekanligi ma’lum bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Respondentlarning 79,1 foizi prezident Vladimir Putinga ishonch bildirgan. Shuningdek, 75,4 foiz respondent davlat rahbarining faoliyatini ma’qullagan.
Bu ma’lumotlar RIA NOVOSTI agentligi tomonidan e’lon qilindi. So‘rov natijalaridan ko‘rinishicha, faqat 16 foiz rossiyaliklar Putinga ishonmasligini, 14,6 foizi esa uning faoliyatini salbiy baholagan.
Ushbu ko‘rsatkichlar prezidentning mamlakatdagi obro‘si nisbatan yuqori ekanligini tasdiqlaydi. Rossiya hukumati faoliyatiga ishonch darajasi 47,9 foizni tashkil etgan, 20 foiz respondent esa hukumat ishini ma’qullamagan.
Rossiya Bosh vaziri Mixail Mishustinga esa 60,1 foiz respondent ishonch bildirib, 19,7 foizi unga ishonmasligini bildirgan. Ushbu natijalar mamlakatda siyosiy liderlarga bo‘lgan ijtimoiy bahoni ko‘rsatadi.

В России уровень доверия к Путину вырос
Согласно последним результатам опроса, уровень доверия к президенту Российской Федерации высок. Об этом сообщает Zamin.uz.
79,1% респондентов выразили доверие президенту Владимиру Путину. Также 75,4% респондентов одобрили деятельность главы государства.
Эти данные были опубликованы агентством РИА НОВОСТИ. По результатам опроса, только 16% россиян не доверяют Путину, а 14,6% негативно оценивают его деятельность.
Эти показатели подтверждают относительно высокий авторитет президента в стране. Уровень доверия к деятельности российского правительства составил 47,9%, при этом 20% респондентов не одобрили работу правительства.
Премьер-министру России Михаилу Мишустину доверяют 60,1% респондентов, 19,7% выразили недоверие. Эти результаты отражают общественную оценку политических лидеров в стране.