Putinning farzandlari va oilasi haqida yangi ma’lumotlar
Rossiya prezidenti Vladimir Putinning 73 yoshga to‘lishi munosabati bilan bir qator ommaviy axborot vositalari uning ehtimoliy farzandlari haqida ma’lumotlar va fotosuratlarni e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Kecha davlat rahbari haqida jurnalistlar Roman Badanin va Mixail Rubinning «Shohning o‘zi» nomli kitobi orqali yangi ma’lumotlar jamoatchilikka taqdim etildi. Nashrga ko‘ra, Putin va sobiq gimnastikachi Alina Kabayevaning Ivan va Vladimir ismli ikki o‘g‘li bor.
Rasmiy hujjatlarda ular Spiridonov familiyasi bilan qayd etilgan, bu esa prezidentning bobosi Vladimir Spiridonovich Putin bilan bog‘liqdir. Bolalar oshkoralikdan uzoq yashaydi va ko‘p vaqtini Valdaydagi prezident qarorgohida o‘tkazadi.
Ular uchun alohida saroy, dam olish majmuasi va sayr bog‘i tashkil etilgan, shuningdek, har biriga shaxsiy mashina-haydovchi hamda prezident qo‘riqlash xizmati xodimlari biriktirilgan. Mualliflar shuningdek, Putinning turli familiyalardan foydalanadigan boshqa farzandlari ham borligini ta’kidlaydi.
Ularning orasida birinchi nikohidan qizlari Tixonova va Voronsova hamda nikohsiz qizi, ommaviy axborot vositalarida Rozova nomi bilan tanilgan qiz ham bor. Ma’lumotlarga ko‘ra, u bir muddat Fransiyada Elizaveta Rudnova nomi bilan yashab, Parijdagi galereyada ishlagan.
Rasmiy manbalar hozircha faqat ikki nafar qizning mavjudligini tan olgan va Kreml yangi da’volar yuzasidan rasmiy tasdiq yoki izoh bermagan. Shu bois, ushbu ma’lumotlar hozircha jurnalistik surishtiruvlar va manbalar bayonotiga asoslangan bo‘lib, mustaqil tarzda to‘liq tekshirilmagan.
Prezidentning tavallud kuniga yaqin vaqtda e’lon qilingan kitob va fotosuratlar Rossiya jamoatchiligi orasida yangi muhokamalarni keltirib chiqardi. Bu holat shaxsiy hayot daxlsizligi va jamoat manfaati o‘rtasidagi muvozanat hamda mamlakat yetakchisining oilaviy hayotiga oid savollarni yana kun tartibiga qo‘ydi.

Новые сведения о детях и семье Путина
В связи с 73-летием президента России Владимира Путина ряд средств массовой информации опубликовали информацию и фотографии о его возможных детях. Об этом сообщает Zamin.uz.
Вчера журналисты Роман Баданин и Михаил Рубин представили общественности новые сведения о главе государства через книгу «Сам король». Согласно изданию, у Путина и бывшей гимнастки Алины Кабаевой есть двое сыновей — Иван и Владимир.
В официальных документах они зарегистрированы под фамилией Спиридонов, что связано с дедом президента Владимиром Спиридоновичем Путиным. Дети живут вдали от публичности и проводят много времени в президентской резиденции в Валдай.
Для них организованы отдельный дворец, комплекс для отдыха и прогулочный парк, а также каждому выделены личный автомобиль с водителем и сотрудники президентской охраны. Авторы также отмечают, что у Путина есть дети, использующие разные фамилии.
Среди них есть дочери от первого брака — Тихонова и Воронцова, а также внебрачная дочь, известная в СМИ под именем Розова. По данным, некоторое время она жила во Франции под именем Елизавета Руднова и работала в парижской галерее.
Официальные источники пока признают существование только двух дочерей, а Кремль не давал официальных подтверждений или комментариев по новым заявлениям. Поэтому эти сведения пока основаны на журналистских расследованиях и заявлениях источников и не были полностью проверены независимо.
Книга и фотографии, опубликованные незадолго до дня рождения президента, вызвали новые обсуждения в российском обществе. Эта ситуация вновь поставила на повестку вопросы баланса между неприкосновенностью личной жизни и общественным интересом, а также вопросы, касающиеся семейной жизни лидера страны.