Almere bog‘ida o‘nta asalarichilik uyalari yondirildi
Niderlandiyaning Almere shahrida joylashgan bog‘da noma’lum shaxslar asalarichi Garold Stringerga tegishli bo‘lgan o‘n ta uyani yondirib yubordi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Yong‘in natijasida taxminan yarim million ari halok bo‘ldi. Stringerning so‘zlariga ko‘ra, har bir uyada o‘rtacha 40 mingdan 60 minggacha ari yashagan.
U sodir bo‘lgan voqeani dahshatli va achinarli deb ta’rifladi. Politsiya yong‘in ataylab qo‘yilganini va uyalarga yonuvchi modda sepilgani haqida ma’lumot berdi.
Yong‘in Almere shahridagi Betrixpark hududida yuz berdi. Hozirda politsiya hodisani tergov qilmoqda va guvohlarni izlamoqda.
Mahalliy aholiga yong‘in haqida ogohlantirish berildi. Mutaxassislar Niderlandiyada arilar soni kamayib borayotganini qayd etishmoqda.
Shunga qaramay, Garold Stringer yangi uyalardan koloniya yaratib, asalarichilik faoliyatini davom ettirishini bildirdi. Bu voqea tabiat va asalarichilik sohasiga katta zarar yetkazdi.
Yong‘in sabablarini aniqlash uchun tergov ishlari davom etmoqda. Mahalliy hokimiyat ham hodisaga jiddiy e’tibor qaratmoqda.
Ushbu holat asalarichilik va ekologiya muhofazasi masalalarining dolzarbligini yana bir bor ko‘rsatdi. Asalarichilik sohasida xavfsizlik choralarini kuchaytirish zarurati yuzaga keldi.
Shuningdek, bunday hodisalar takrorlanmasligi uchun jamoatchilik va mutaxassislar hamkorligi muhim ahamiyat kasb etadi.

В саду Альмере сожжено десять пчелиных ульев
В саду, расположенном в городе Альмере в Нидерландах, неизвестные лица подожгли десять ульев, принадлежащих пчеловоду Гарольду Стрингеру. Об этом сообщил Zamin.uz.
В результате пожара погибло около полумиллиона пчёл. По словам Стрингера, в каждом улье проживало в среднем от 40 до 60 тысяч пчёл.
Он охарактеризовал произошедшее как ужасное и печальное событие. Полиция сообщила, что пожар был поджогом и на ульи было нанесено горючее вещество.
Пожар произошёл в районе Бетрикспарка города Альмере. В настоящее время полиция расследует инцидент и ищет свидетелей.
Местным жителям было объявлено предупреждение о пожаре. Специалисты отмечают, что в Нидерландах численность пчёл сокращается.
Тем не менее, Гарольд Стрингер заявил, что создаст новую колонию из новых ульев и продолжит заниматься пчеловодством. Это событие нанесло большой ущерб природе и сфере пчеловодства.
Расследование причин пожара продолжается. Местные власти также уделяют происшествию серьёзное внимание.
Этот случай вновь подчеркнул актуальность вопросов пчеловодства и охраны экологии. Возникла необходимость усиления мер безопасности в сфере пчеловодства.