Rossiya prezidenti Vladimir Putin mamlakat harbiy sohasidagi yangi qurol haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, yaqinda Rossiya o‘zining yangi qurolini rasmiy ravishda taqdim etishi kutilmoqda. Davlat rahbari qurol sinovlari allaqachon boshlanganini va ular muvaffaqiyatli o‘tayotganini ta’kidladi.
Putin Dushanbedagi matbuot anjumanida yangi qurol haqida yaqin vaqt ichida kengroq ma’lumot berilishini aytdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu qurol qit’alararo, dengiz va havo hududlarida yuqori darajadagi imkoniyatlarga ega bo‘ladi.
Shu bilan birga, Rossiyada yadroviy to‘xtatish tizimini yangilash va kuchaytirish bo‘yicha ishlar davom etmoqda. Prezidentning bu bayonoti Rossiyaning harbiy salohiyatini oshirishga qaratilgan sa’y-harakatlar davom etayotganidan dalolat beradi.
Yangi qurolning sinovlari muvaffaqiyatli o‘tayotgani mamlakat mudofaa qudratini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi. Bu yangilik Rossiyaning harbiy sohadagi rivojlanishiga katta e’tibor qaratilayotganini ko‘rsatadi.

Путин представляет новое оружие России
Президент России Владимир Путин сообщил о новом оружии в военной сфере страны. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, в ближайшее время ожидается официальное представление нового оружия России. Глава государства подчеркнул, что испытания оружия уже начались и проходят успешно.
Путин на пресс-конференции в Душанбе заявил, что в ближайшее время будет предоставлена более подробная информация о новом оружии. По его словам, это оружие будет обладать высокими возможностями в межконтинентальной, морской и воздушной сферах.
В то же время в России продолжаются работы по обновлению и усилению системы ядерного сдерживания. Заявление президента свидетельствует о продолжающихся усилиях по повышению военного потенциала России.
Успешное прохождение испытаний нового оружия будет способствовать дальнейшему укреплению обороноспособности страны. Эта новость показывает, что развитию военной сферы России уделяется большое внимание.