Lelandda futbol o‘yini so‘ng otishma yuz berdi
Mississipi shtatining Leland shahrida futbol o‘yini tugagach sodir bo‘lgan otishma natijasida to‘rt kishi halok bo‘ldi, yana o‘n ikki kishi jarohatlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Jarohatlanganlarning to‘rttasi og‘ir ahvolda bo‘lib, shifoxonaga yotqizilgan. Shahar meri Jon Li voqea tunda shaharning asosiy ko‘chasida yuz berganini ma’lum qildi.
Hozircha gumonlanuvchilar qo‘lga olinmagan. Ushbu voqea kuni shaharda odatdagidan ko‘proq odam bo‘lgan, chunki mahalliy maktab uyga qaytish marosimi doirasida futbol o‘yini tashkil etilgan edi.
Politsiya hodisaning barcha tafsilotlarini o‘rganmoqda va mahalliy aholini ehtiyotkor bo‘lishga chaqirmoqda. Rasmiylar jamoat xavfsizligini ta’minlash uchun barcha choralarni ko‘rmoqda.
Shahar hokimiyati va huquqni muhofaza qiluvchi organlar voqeani to‘liq tergov qilib, javobgarlarga qonun oldida jazo berilishini ta’minlashga intilmoqda. Aholi o‘z xavfsizligini ta’minlash uchun ehtiyot choralarini ko‘rishi zarur.

В Леланде после футбольного матча произошла стрельба
В городе Лилэнд штата Миссисипи после окончания футбольного матча произошла стрельба, в результате которой погибли четыре человека, ещё двенадцать получили ранения. Об этом сообщает Zamin.uz.
Четверо из раненых находятся в тяжелом состоянии и госпитализированы. Мэр города Джон Ли сообщил, что инцидент произошёл ночью на главной улице города.
Пока подозреваемые не задержаны. В этот день в городе было больше людей, чем обычно, так как в рамках церемонии возвращения домой в местной школе был организован футбольный матч.
Полиция изучает все детали происшествия и призывает местных жителей быть осторожными. Власти принимают все меры для обеспечения общественной безопасности.
Городская администрация и правоохранительные органы проводят полное расследование инцидента и стремятся обеспечить наказание виновных в соответствии с законом. Населению рекомендуется принимать меры предосторожности для обеспечения собственной безопасности.