Rossiya Xavfsizlik kengashi raisi o‘rinbosari Dmitriy Medvedevning fikricha, Ukrainaga “Tomahawk” raketalarining yetkazilishi barcha tomonlar uchun salbiy oqibatlarga olib kelishi mumkin. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bu holat ayniqsa AQShning sobiq prezidenti Donald Tramp uchun xavfli bo‘lishini ta’kidladi. Medvedevning so‘zlariga ko‘ra, Tramp ilgari Rossiya prezidenti Vladimir Putinning Ukraina mojaro masalasini hal etmasligi uning uchun yomon natijalarga sabab bo‘lishi mumkinligini aytgan edi.
Medvedev Trampning tinchlik haqida gapirgan “biznesmen” sifatida “Tomahawk” raketalarini nazarda tutgani noto‘g‘ri yondashuv ekanligini ta’kidladi. U raketalarni yetkazib berish barcha uchun yomon yakunlanishini va ayniqsa, Tramp uchun noxush oqibatlarga olib kelishini bildirdi.
Shuningdek, Tramp avvalroq mojaro hal etilmasa, AQSh Ukrainaga “Tomahawk” raketalarini berishi mumkinligini ma’lum qilgandi. Bu fikrlar hozirgi vaziyatning murakkabligini va har qanday harakatning jiddiy oqibatlarga sabab bo‘lish ehtimolini ko‘rsatmoqda.

Медведев: Поставка Томагавков Украине приведет к опасным последствиям
По мнению заместителя председателя Совета Безопасности России Дмитрия Медведева, поставка ракет «Томагавк» на Украину может привести к негативным последствиям для всех сторон. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он подчеркнул, что эта ситуация особенно опасна для бывшего президента США Дональда Трампа. По словам Медведева, Трамп ранее говорил, что если президент России Владимир Путин не решит конфликт на Украине, это может привести к плохим последствиям для него.
Медведев отметил, что неправильно рассматривать ракеты «Томагавк» с позиции «бизнесмена», говорящего о мире, как это делает Трамп. Он заявил, что поставка ракет приведет к плохому исходу для всех и особенно к неприятным последствиям для Трампа.
Кроме того, Трамп ранее заявлял, что если конфликт не будет решен, США могут поставить Украине ракеты «Томагавк». Эти заявления показывают сложность текущей ситуации и вероятность серьезных последствий от любых действий.