Tramp: Bojlar AQSH iqtisodiyotini mustahkamladi
AQSH prezidenti Donald Trampning so‘zlariga ko‘ra, Qo‘shma Shtatlar hozirda dunyodagi eng boy davlat hisoblanadi va bu natijaga bojlar siyosati yordam bergan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Tramp Sharm ash-Shayxdan Vashingtonga uchish vaqtida jurnalistlarga bergan intervyusida, tariflar tufayli mamlakat yuzlab milliard dollarlik daromadga erishganini ta’kidladi. Uning aytishicha, bojlar joriy etilishi iqtisodiy o‘sishga sezilarli hissa qo‘shgan.
Shuningdek, 2 aprel kuni AQSH prezidenti 185 ta davlat va hudud mahsulotlariga yangi bojlar qo‘llanilishini rasman e’lon qilgan. Keyinchalik Tramp ayrim davlatlar uchun tarif stavkalarini o‘zgartirish bo‘yicha qarorlar qabul qilgan.

Трамп: Тарифы укрепили экономику США
По словам президента США Дональда Трампа, Соединённые Штаты в настоящее время считаются самой богатой страной в мире, и этому способствовала политика тарифов. Об этом сообщает Zamin.uz.
В интервью журналистам во время перелёта из Шарм-эш-Шейха в Вашингтон Трамп подчеркнул, что благодаря тарифам страна получила доход в сотни миллиардов долларов. По его словам, введение тарифов значительно способствовало экономическому росту.
Кроме того, 2 апреля президент США официально объявил о введении новых тарифов на продукцию из 185 стран и территорий. Позже Трамп принял решения об изменении ставок тарифов для некоторых стран.
Эти меры предпринимаются с целью укрепления экономики США и развития национального производства. По мнению президента, политика тарифов является важным инструментом повышения экономического потенциала страны.