Bellinghamlar oilasi 20 yildan keyin ajrashdi
Real Madrid jamoasining yulduzi Jude Bellingham hamda uning ukasi, Dortmundning Borussia klubida o‘ynovchi Job Bellinghamning ota-onasi 20 yil davomida birga yashagach, ajrashdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Daily Mail nashri xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Jude va Jobning otasi, sobiq politsiya serjanti Mark Bellingham va onasi Denis Bellingham o‘g‘illarining futbol sohasidagi orzularini amalga oshirish uchun shaxsiy ishlaridan voz kechib, ularni tarbiyalashga katta e’tibor qaratganlar.
Oila ilgari G‘arbiy Midlandda istiqomat qilgan va farzandlarining sportdagi muvaffaqiyatlari uchun barcha imkoniyatlarni yaratishga harakat qilgan. So‘nggi yillarda esa turmush o‘rtog‘lar turli mamlakatlarda yashashni afzal ko‘rganlar.
Manbalarning ta’kidlashicha, ular orasidagi munosabatlar uzoq vaqt davomida sovuqlashib, oxir-oqibat rasmiy ajrashish bilan yakunlangan. Ajralish haqidagi mish-mishlar ayniqsa, o‘tgan hafta Job Bellinghamning Chempionlar Ligasidagi o‘yini vaqtida kuchaygan.
Shu paytda Mark va Denis tribunaning turli qismlarida o‘tirgani muxlislar va jurnalistlarning diqqatini tortgan. Daily Mail ta’kidicha, Mark Bellingham hozirda G‘arbiy Mersiya politsiyasida detektiv konstebl sifatida xizmat qilayotgan Shelli Panşon bilan yaqin munosabatda.
Ushbu ma’lumot Bellinghamlar oilasidagi uzoq yillik munosabatlarga yakun yasagani aytilmoqda. Eslatib o‘tamiz, Mark Bellingham rafiqasi Denisdan sakkiz yosh kichikdir.
Ular turmush qurgan vaqtida Mark professional futbolchi bo‘lishni niyat qilgan, ammo keyinchalik politsiya xizmatida ishlashga qaror qilgan. Denis Bellingham esa o‘g‘illarining yoshligidan ularning mashg‘ulotlari va ta’lim jarayonida faol ishtirok etgan ona sifatida tanilgan.
U Jude va Jobning hayotida intizom va mehnatsevarlik tamoyillarini mustahkam o‘rnatgan. Futbol ishqibozlari Bellinghamlar oilasini doim mehr bilan tilga olishgan, chunki aynan ularning qo‘llab-quvvatlashi tufayli Jude Yevropaning eng yorqin futbol yulduzlaridan biriga aylangan.
Hozirda esa Bellinghamlar oilasi yangi hayot bosqichiga qadam qo‘ymoqda va har biri o‘z yo‘li bilan oldinga intilmoqda.

Семья Беллингхэм развелась после 20 лет
Звезда команды Реал Мадрид Джуд Беллингем и его брат, игрок Боруссии Дортмунд Джоб Беллингем, родители которых прожили вместе 20 лет, развелись. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание Daily Mail. По данным источников, отец Джуда и Джоба, бывший полицейский сержант Марк Беллингем, и мать Денис Беллингем отказались от личных дел, чтобы осуществить футбольные мечты своих сыновей, уделяя большое внимание их воспитанию.
Ранее семья проживала в Западном Мидленде и старалась создать все условия для успехов детей в спорте. В последние годы супруги предпочитали жить в разных странах.
По словам источников, их отношения долгое время остывали и в итоге завершились официальным разводом. Слухи о разводе усилились особенно на прошлой неделе во время матча Джоба Беллингема в Лиге чемпионов.
В это время Марк и Денис сидели в разных частях трибуны, что привлекло внимание болельщиков и журналистов. Daily Mail отмечает, что Марк Беллингем в настоящее время находится в близких отношениях с детективом-констеблем полиции Западного Мерсии Шелли Пэншон.
Говорят, что эта информация положила конец многолетним отношениям в семье Беллингэмов. Напомним, что Марк Беллингем младше своей супруги Денис на восемь лет.
Когда они поженились, Марк планировал стать профессиональным футболистом, но позже решил работать в полиции. Денис Беллингем известна как мать, которая с детства активно участвовала в тренировках и образовании своих сыновей.
Она заложила в жизни Джуда и Джоба принципы дисциплины и трудолюбия. Футбольные фанаты всегда с теплом вспоминали семью Беллингэмов, поскольку именно благодаря их поддержке Джуд стал одной из самых ярких футбольных звезд Европы.
Сейчас семья Беллингэмов вступает в новый этап жизни, и каждый из них стремится идти вперед своим путем.