Ispaniyaning Valensiya shahrida o‘ta noodatiy holat yuz berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bir kvartiradan erkakning 15 yil davomida yotgan jasadi topildi. Bu haqda Levante-EMV nashri ma’lumot berdi.
Xabarlarga ko‘ra, marhumning qo‘shnilari uni uzoq yillar ko‘rmagan. Ba’zilar uni qariyalar uyiga joylashtirilgan deb o‘ylagan, boshqalar esa qarindoshlari olib ketgan deb taxmin qilgan.
Antonio F. ismli bu shaxsning jasadi tasodifan aniqlangan.
Kuchli yomg‘irlar sabab kvartiraning terrasa qismiga suv kirib, qo‘shnilarning xavotiriga sabab bo‘lgan. Ular politsiyaga murojaat qilgach, o‘t o‘chiruvchilar uyga kirib, yotoqxonada kiyim kiygan holda yotgan jasadni topishgan.
Tergovchilarning dastlabki ma’lumotlariga ko‘ra, Antonio F. tabiiy sabablar bilan vafot etgan.
U 1939 yilda tug‘ilgan bo‘lib, sobiq turmush o‘rtog‘i va farzandlari bilan aloqada bo‘lmagan. Shuningdek, marhum kommunal to‘lovlar bo‘yicha 11 ming yevro qarz to‘plagan.
Sud qaroridan so‘ng uning bank hisoblari muzlatilgan, ammo nafaqa orqali qarzlar qisman qoplanib kelgan va u rasmiy ravishda nafaqa olishda davom etgan. Bu voqea ijtimoiy va huquqiy jihatdan katta e’tiborga loyiqdir.
U oilaviy aloqalar va ijtimoiy tizimdagi kamchiliklarni ko‘rsatadi. Shuningdek, marhumning uzoq vaqt davomida yashagan kvartirasida jasadining qolishi atrofdagi odamlar tomonidan e’tibordan chetda qolganini ko‘rsatadi.

В Валенсии найдено тело мужчины, пролежавшее 15 лет
В одной из квартир было найдено тело мужчины, пролежавшее там 15 лет. Об этом сообщил портал Levante-EMV.
По сообщениям, соседи покойного долгое время его не видели. Некоторые думали, что его поместили в дом престарелых, другие предполагали, что родственники забрали его.
Тело этого человека по имени Антонио Ф. было обнаружено случайно.
Из-за сильных дождей вода проникла на террасу квартиры, что вызвало беспокойство соседей. После обращения в полицию пожарные вошли в дом и нашли тело в спальне, одетое в одежду.
По предварительным данным следствия, Антонио Ф. скончался по естественным причинам.
Он родился в 1939 году и не поддерживал связь с бывшей супругой и детьми. Кроме того, у покойного накопился долг по коммунальным платежам в размере 11 тысяч евро.
После судебного решения его банковские счета были заморожены, однако часть долгов частично погашалась за счет пенсии, которую он официально продолжал получать. Этот случай заслуживает большого внимания с социальной и правовой точек зрения.
Он демонстрирует проблемы семейных отношений и недостатки социальной системы. Также факт того, что тело покойного долгое время оставалось в квартире, указывает на то, что окружающие люди не обращали на это внимания.