AQShda ikki aviahalokatda to‘rt kishi halok bo‘ldi
Amerika Qo‘shma Shtatlarida so‘nggi bir kun ichida ikki aviahalokat yuz berdi va natijada to‘rt kishi halok bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu hodisalar Massachusetts va Texas shtatlarida sodir bo‘ldi. Massachusetts shtatida 13-oktyabr kuni ertalab kichik samolyot avtomobil yo‘liga qulab tushdi.
Samolyotda bo‘lgan ikki kishi halok bo‘ldi, shuningdek, yo‘ldan o‘tgan bir haydovchi jarohat oldi. Tergovchilar fikricha, kuchli shamol va yomg‘ir sababli samolyot qo‘nish vaqtida yo‘nalishni yo‘qotgan bo‘lishi mumkin.
Shundan so‘ng Texas shtatida Beech King Air S90 rusumli samolyot yuk mashinalari turargohiga urilib, portlash yuz berdi. Ushbu samolyotda bo‘lgan ikki kishi ham vafot etdi.
Guvohlarning so‘zlariga ko‘ra, hodisa joyida osmon tutun va olov bilan qoplanib ketdi. Rasmiylar halokatlarga texnik nosozlik yoki uchuvchi xatosi sabab bo‘lishi mumkinligini ma’lum qildi.
Hozirda tergov ishlari davom etmoqda va hodisaning aniq sabablari aniqlanmoqda. Ushbu voqealar aviaxavfsizlik masalalarining jiddiyligini yana bir bor eslatib o‘tmoqda.

В США в двух авиакатастрофах погибли четыре человека
В Соединённых Штатах Америки за последние сутки произошли две авиакатастрофы, в результате которых погибли четыре человека. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эти происшествия произошли в штатах Массачусетс и Техас. В штате Массачусетс 13 октября утром небольшой самолёт упал на автомобильную дорогу.
Два человека, находившиеся в самолёте, погибли, а также один водитель, проходивший мимо, получил травмы. По мнению следователей, из-за сильного ветра и дождя самолёт мог потерять направление при посадке.
Затем в штате Техас самолёт Beech King Air S90 врезался в стоянку грузовиков, произошёл взрыв. Два человека, находившиеся в этом самолёте, также погибли.
По словам свидетелей, место происшествия было покрыто дымом и огнём. Официальные лица сообщили, что причиной катастроф могли стать технические неполадки или ошибка пилота.
В настоящее время продолжается расследование, и устанавливаются точные причины происшествий. Эти события ещё раз напоминают о серьёзности вопросов авиационной безопасности.