Munir Nasraui pichoqlanishi bo‘yicha yangi tergov ma’lumotlari
Barselona jamoasining yosh futbolchisi Lamin Yamalning otasi Munir Nasrauiga nisbatan o‘tgan yili yuz bergan hujum haqida yangi ma’lumotlar ma’lum bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ispaniyaning La Vanguardia nashrining xabariga ko‘ra, voqea 2024 yil 14 avgust kuni Kataloniyaning Mataro shahrida, Rokafonda tumani hududida sodir bo‘lgan. Ushbu voqea yosh futbolchining gol nishonlashda ishlatadigan “304” ishorasi bilan bog‘liqdir.
Ma’lumotlarga ko‘ra, avtoturargohda yuzaga kelgan janjal vaqtida Munir Nasraui bir necha marta pichoqlangan. Guvohlarning so‘zlariga ko‘ra, u hujumdan qochishga harakat qilgan, ammo pichoq ko‘targan shaxs uni orqasidan quvib yetib, ko‘krak va yon tomonlariga bir necha marta urgan.
Nasraui og‘ir holatda Badalonadagi shifoxonaga yotqizilgan va shifokorlar uning jarohatlarini hayot uchun xavfli deb baholagan. U bir necha kun davomida reanimatsiyada bo‘lgan.
Tergov ma’lumotlariga ko‘ra, voqea oddiy tushunmovchilikdan kelib chiqqan. Avvalroq kimdir uchinchi qavatdan Nasrauiga suv sepgan va u bundan norozi bo‘lgan.
Guvohlardan biri shunday degan: “Bu holat bo‘lishi mumkin emas, men tinchgina ketayotgan edim. Yaxshi advokat bu ishni hal qiladi yoki keyin gaplashamiz”.
Oradan taxminan olti soat o‘tib, Nasraui avtoturargohda hujumga uchragan. Aybdorlar o‘zlarini himoya qilganini iddao qilmoqda.
Ular Nasraui janjal chog‘ida ulardan biriga zarba berib, burun suyagini sindirganini, pichoq esa ularning tanishlaridan birining qo‘lida bo‘lganini aytishgan. Shu sababli, hozirda Munir Nasraui jabrlanuvchi emas, balki ayblanuvchi sifatida so‘roq qilinmoqda.
39 yoshli Nasraui ikki hafta avval Mataro sudida guvohlik bergan. Hodisa kuni bir necha guvoh alohida so‘roq qilingan va ularning ko‘rsatmalari hozirgi tergov jarayonining asosini tashkil etmoqda.
Politsiya to‘rt nafar gumonlanuvchini qo‘lga olgan. Ulardan biri pichoqlashda bevosita ayblanmoqda, ammo keyinchalik garov evaziga ozod qilingan va yangi advokat yollagan.
U Nasrauining o‘zi birinchi bo‘lib hujum qilganini ta’kidlab, o‘zini himoya qilganini aytmoqda. Hozirda ish sudda ko‘rib chiqilmoqda.
Munir Nasrauining sog‘ligi tiklangan bo‘lsa-da, voqea atrofidagi bahs-munozaralar davom etmoqda. Kataloniya ommaviy axborot vositalari bu hodisani Yamal oilasi uchun og‘ir sinov sifatida baholamoqda.

Новые данные расследования по делу о ножевых ранениях Мунира Насрауи
Появились новые данные о нападении на отца молодого футболиста команды Барселона Ламина Ямала, Мунира Насрауи, которое произошло в прошлом году. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации испанского издания La Vanguardia, инцидент произошёл 14 августа 2024 года в городе Матаро, Каталония, в районе Рокафонда. Это событие связано с жестом «304», который молодой футболист использует при праздновании голов.
Согласно данным, во время ссоры на парковке Мунир Насрауи был несколько раз ранен ножом. По словам свидетелей, он пытался избежать нападения, но человек с ножом догнал его сзади и несколько раз ударил в грудь и бок.
Насрауи был госпитализирован в тяжелом состоянии в больницу в Бадалоне, врачи оценили его ранения как опасные для жизни. Он несколько дней находился в реанимации.
По данным следствия, инцидент возник из-за обычного недоразумения. Ранее кто-то с третьего этажа облил Насрауи водой, что вызвало его недовольство.
Один из свидетелей сказал: «Такого не может быть, я спокойно проходил мимо. Хороший адвокат решит это дело, или поговорим позже».
Примерно через шесть часов после этого Насрауи подвергся нападению на парковке. Обвиняемые утверждают, что защищались.
Они заявляют, что Насрауи во время ссоры ударил одного из них, сломав ему нос, а нож был у знакомого одного из них. Поэтому в настоящее время Мунир Насрауи допрашивается не как потерпевший, а как подозреваемый.
39-летний Насрауи давал показания в суде Матаро две недели назад. В день инцидента несколько свидетелей были допрошены отдельно, и их показания стали основой текущего расследования.
Полиция задержала четырёх подозреваемых. Один из них напрямую обвиняется в ножевом ранении, но позже был освобождён под залог и нанял нового адвоката.
Он утверждает, что Насрауи первым напал и он защищался. В настоящее время дело рассматривается в суде.
Хотя здоровье Мунира Насрауи восстановилось, споры вокруг инцидента продолжаются. Каталонские СМИ оценивают это событие как тяжёлое испытание для семьи Ямал.