Tramp Putin bilan uchrashuv haqida qaror qabul qiladi
AQSH prezidenti Donald Tramp yaqin ikki kun ichida Rossiya prezidenti Vladimir Putin bilan uchrashuv o‘tkazish yoki bekor qilish haqidagi qarorni qabul qilishini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqida u Oq uyda jurnalistlarning savollariga javob berar ekan, hozircha yakuniy qaror qabul qilinmaganini ta’kidladi. Tramp uchrashuvga oid masalada vaqtni bekorga sarflash niyati yo‘qligini bildirdi.
Uchrashuv haqidagi qarorni yaqin ikki kun ichida e’lon qilishini aytdi. Shuningdek, Tramp Putin bilan uchrashuv vaqtni bekorga o‘tkazish bo‘ladi degan fikrni rad etdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu masalada ko‘plab omillar mavjud bo‘lib, yaqin kunlarda aniq ma’lumot beriladi. Prezident Trampning bayonoti ikki davlat o‘rtasidagi muloqot va kelishuv jarayonlariga oid muhim qarorlarni kutish mumkinligini ko‘rsatadi.

Трамп принимает решение о встрече с Путиным
Президент США Дональд Трамп сообщил, что в ближайшие два дня примет решение о проведении или отмене встречи с президентом России Владимиром Путиным. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом он заявил, отвечая на вопросы журналистов в Белом доме, подчеркнув, что окончательное решение пока не принято. Трамп отметил, что не намерен тратить время зря по вопросу встречи.
Он сказал, что объявит решение о встрече в ближайшие два дня. Также Трамп отверг мнение, что встреча с Путиным будет пустой тратой времени.
По его словам, в этом вопросе существует множество факторов, и в ближайшие дни будет предоставлена точная информация. Заявление президента Трампа указывает на возможность ожидания важных решений, касающихся диалога и процесса согласования между двумя странами.