Vinod Dongl bank hisobida milliardlarni ko‘rib hayratda qoldi
Hindistonning Madhya-Pradesh shtati, Dxamnod shahrida yashovchi advokat va xususiy maktab egasi Vinod Dongl bir necha daqiqaga haqiqiy milliarderga aylanganini his qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu voqea yangi bank hisob raqami ochilgach yuz berdi. Dongl tizimga kirganida, hisobida 28,1 milliard rupiy, ya’ni taxminan 3,5 million AQSh dollari borligini ko‘rib, hayratga tushdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, o‘sha paytda o‘zini dunyodagi barcha lotereyalarni yutgandek his qilgan. Bank tizimining ma’lumotlariga ko‘ra, hisobda Harsil Agro Limited kompaniyasining 1312 dona aksiyasi bo‘lgan va ularning har biri 21,4 million rupiy qiymatida ko‘rsatilgan.
Bu texnik xato sababli yuzlab baravar yuqori narxlar aks ettirilgan edi. Ammo bu baxtli “milliarderlik” uzoqqa cho‘zilmadi.
Bir necha daqiqa o‘tib, xato tuzatildi, narxlar asl holatiga qaytarildi va Vinod Donglning boyligi raqamlar orasidan yo‘qoldi. Shunga qaramay, advokat bu hodisani ijobiy qabul qilib, uni “raqamli sehrning qisqa, ammo yoqimli lahzasi” deb atadi va bu tajribani kulib eslab qoldi.

Винод Донгл был поражён, увидев миллиарды на банковском счёте
Адвокат и владелец частной школы Винод Донгл из города Дхамнод в индийском штате Мадхья-Прадеш на несколько минут почувствовал себя настоящим миллиардером. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это произошло после открытия нового банковского счёта. Когда Донгл вошёл в систему, он был поражён, увидев на своём счёте 28,1 миллиарда рупий, что примерно соответствует 3,5 миллионам долларов США.
По его словам, в тот момент он почувствовал себя так, словно выиграл все лотереи мира. Согласно данным банковской системы, на счёте числилось 1312 акций компании Harsil Agro Limited, каждая из которых была оценена в 21,4 миллиона рупий.
Из-за технической ошибки были отображены цены, в сотни раз превышающие реальные. Однако это счастливое «миллиардерство» не продлилось долго.
Через несколько минут ошибка была исправлена, цены возвращены к исходным значениям, и состояние Винода Донгла исчезло из цифр. Тем не менее адвокат воспринял этот случай позитивно, назвав его «коротким, но приятным моментом цифровой магии» и с улыбкой вспоминает этот опыт.