Irina Bolgar: "Durov farzandlarini qo‘llab-quvvatlashni to‘xtatdi"
Pavel Durovning sobiq turmush o‘rtog‘i Irina Bolgar ijtimoiy tarmoqlarda uzoq tanaffusdan so‘ng yana muhokamalar markaziga aylandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Irinaning ta’kidlashicha, Durov endi farzandlarini moliyaviy qo‘llab-quvvatlashni to‘xtatgan. Irina o‘z murojaatida Durov o‘z mulkini barcha biologik farzandlari, jumladan donorlik dasturlari orqali tug‘ilgan bolalar o‘rtasida taqsimlashni rejalashtirayotganini aytdi.
Biroq, ularning umumiy farzandlariga nisbatan avvalgi va’dalarini bajarmayotganini ta’kidladi. “U bir vaqtlar: ‘Men tirik ekanman, bolalarim hech narsaga muhtoj bo‘lmaydi’, degan edi.
Endi esa ular merosni faqat 30 yildan so‘ng olishi mumkin. Farzandlarim hali voyaga yetmagan, bu muddat ular uchun juda uzoq,” – deydi Irina.
Shuningdek, Irina Durovning otalik mas’uliyatini ham inkor etayotganini bildirdi. “U bolalarimizni tan olmayapti, hatto bir paytlar birga yashaganimizni ham rad etmoqda.
Ammo bolalarimiz hanuzgacha o‘sha uy va o‘tgan hayotimizni eslab yashashmoqda,” – deydi u. Bu voqea ijtimoiy tarmoqlarda keng muhokamalarga sabab bo‘ldi.

Ирина Болгар: "Дуров перестал поддерживать своих детей"
Бывшая жена Павла Дурова Ирина Болгар после долгого перерыва вновь стала центром обсуждений в социальных сетях. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам Ирины, Дуров больше не оказывает финансовую поддержку своим детям. В своем обращении Ирина заявила, что Дуров планирует распределить свое имущество между всеми биологическими детьми, включая детей, рожденных с помощью донорских программ.
Однако она подчеркнула, что он не выполняет прежних обещаний в отношении их общих детей. «Он когда-то говорил: «Пока я жив, мои дети ни в чем не будут нуждаться».
Теперь же они смогут получить наследство только через 30 лет. Мои дети еще не достигли совершеннолетия, этот срок для них слишком долгий», — говорит Ирина.
Кроме того, Ирина заявила, что Дуров отказывается от отцовской ответственности. «Он не признает наших детей, даже отрицает, что мы когда-то жили вместе.
Но наши дети до сих пор живут воспоминаниями о том доме и нашей прошлой жизни», — говорит она. Этот случай вызвал широкое обсуждение в социальных сетях.