Kinoteatrda 32 kishi ko‘z kuyishi bilan shifoxonaga tushdi
Abakan shahridagi "Nautilus" kinoteatrida film tomosha qilayotgan 32 nafar kishining ko‘zlari kuygan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Krasnoyarsk o‘lkasi va Xakasiya bo‘yicha Tergov qo‘mitasi ma’lumot berdi. Hodisa 3-noyabr kuni tushdan keyin kichik teatr zalida sodir bo‘lgan.
Jabrlanganlar "Dadaning qizlari. Onam qaytib keldi" filmini tomosha qilish vaqtida zarar ko‘rishgan.
Telegramdagi Baza kanali xabariga ko‘ra, hodisa seans davomida yoqib qo‘yilgan bakteritsid lampa tufayli yuzaga kelgan. Tergov qo‘mitasining ma’lum qilishicha, kinoteatrga tashrif buyurgan 32 nafar kishi, jumladan, 20 nafar voyaga yetmagan bola shifoxonaga murojaat qilgan.
Ularning ko‘zlari kuyishga uchragan. Mazkur holat bo‘yicha tergov ishlari olib borilmoqda.
Xizmat ko‘rsatish jarayonida iste’molchilarning hayoti va sog‘lig‘i xavfsizligi talablariga rioya etilmaganligi sababli jinoiy ish qo‘zg‘atilgan.

В кинотеатре 32 человека с ожогами были госпитализированы
В кинотеатре "Nautilus" в городе Абакан у 32 человек, смотревших фильм, обожглись глаза. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщили Следственный комитет по Красноярскому краю и Хакасии. Инцидент произошёл 3 ноября днём в малом зале театра.
Пострадавшие получили повреждения во время просмотра фильма "Дочери Дады. Мама вернулась".
По сообщению канала Baza в Telegram, инцидент произошёл из-за включённой бактерицидной лампы во время сеанса. По данным Следственного комитета, в больницу обратились 32 посетителя кинотеатра, в том числе 20 несовершеннолетних детей.
У них были ожоги глаз. По данному факту проводится расследование.
Возбуждено уголовное дело за нарушение требований безопасности жизни и здоровья потребителей в процессе оказания услуг.