Ushbu voqea haqida mahalliy matbuot xabar berdi. Qariya do‘kondan velosipedda uyiga qaytayotgan paytda Fransiya janubidagi daraga yiqilib tushgan.
U jarlikdan chiqishga bir necha marta urinib ko‘rgan, ammo muvaffaqiyatsizlikka uchragan. Velosipedchi har safar tepada ovoz eshitganda yordam so‘rab chaqirgan, lekin dastlab yordam yetib kelmagan.
Uning omon qolishiga oziq-ovqat solingan sumkasi va bir necha shisha vino yordam bergan. Qizig‘i, bu shishalar sinmagan va qariyaga uch kun davomida oziq-ovqat manbai bo‘lgan.
Uch kundan so‘ng yo‘l ishchilari jarlik atrofida velosiped ramasini ko‘rib qolgan va zudlik bilan qutqaruvchilarni chaqirishgan. O‘t o‘chirish xizmati xodimlari velosipedchini xavfsiz holatda qutqarib olishdi.
Shifoxonada o‘tkazilgan tekshiruvlar uning faqat yengil jarohatlar olganini va sovuq qotishdan boshqa jiddiy muammolar yo‘qligini ko‘rsatdi. Shifokorlar bu holatni "mo‘jiza" deb atashdi va erkakning jasoratini e’tirof etishdi.

Пожилой человек, упавший в пропасть во Франции, выжил три дня
Во Франции 77-летний велосипедист упал в пропасть глубиной 40 метров и провел там три дня. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом происшествии сообщила местная пресса. Пожилой человек упал в овраг на юге Франции, возвращаясь домой на велосипеде из магазина.
Он несколько раз пытался выбраться из пропасти, но безуспешно. Велосипедист каждый раз, когда слышал голос сверху, звал на помощь, но сначала помощь не приходила.
Его спасли сумка с продуктами и несколько бутылок вина. Интересно, что бутылки не разбились и служили пожилому человеку источником пищи в течение трёх дней.
Спустя три дня дорожные рабочие заметили велосипед у пропасти и немедленно вызвали спасателей. Сотрудники пожарной службы благополучно спасли велосипедиста.
Обследование в больнице показало, что у него были лишь лёгкие травмы и, кроме переохлаждения, серьёзных проблем не обнаружено. Врачи назвали этот случай "чудом" и отметили мужество мужчины.