Tramp: Demokratlar Nyu-Yorkda sezilarli g‘alabaga erishdi
AQSh sobiq prezidenti Donald Tramp Demokratlar partiyasidan nomzod Zohran Mamdanining Nyu-York shahri meri etib saylanishi bo‘yicha o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U Oq uyda Kongressning respublikachi a’zolari bilan nonushta davomida saylov natijalarini respublikachilar uchun muvaffaqiyatli bo‘lmaganini ta’kidladi. "Kechagi kun respublikachilar uchun g‘alaba bo‘lmadi.
Natijalar biz kutganimizdek emas, lekin bu tajriba bizga ko‘p narsalarni o‘rgatdi", — dedi Tramp. Uning so‘zlariga ko‘ra, Demokratlar bu safar Nyu-Yorkda sezilarli muvaffaqiyatga erishdi.
Xususan, Zohran Mamdani shahar meri saylovida g‘alaba qozondi, boshqa demokrat nomzodlar ham yaxshi natijalar qayd etdi. Tramp bu voqeani respublikachilar uchun "ogohlantiruvchi ishora" sifatida baholab, partiya strategiyasini qayta ko‘rib chiqish zarurligini alohida ta’kidladi.
U partiyaning kelajakda yanada kuchliroq harakat qilishini ta’minlash uchun yangi yondashuvlar ishlab chiqish kerakligini aytib o‘tdi.

Трамп: Демократы одержали значительную победу в Нью-Йорке
Бывший президент США Дональд Трамп высказался по поводу избрания кандидата от Демократической партии Зохрана Мамдани мэром города Нью-Йорк. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он подчеркнул, что во время завтрака в Белом доме с республиканцами из Конгресса результаты выборов оказались неудачными для республиканцев. "Вчерашний день не был победным для республиканцев.
Результаты оказались не такими, как мы ожидали, но этот опыт многому нас научил", — сказал Трамп. По его словам, демократы в этот раз добились значительного успеха в Нью-Йорке.
В частности, Зохран Мамдани выиграл выборы мэра города, другие кандидаты от демократов также показали хорошие результаты. Трамп оценил это событие как "предупредительный сигнал" для республиканцев и особо подчеркнул необходимость пересмотра стратегии партии.
Он отметил, что для обеспечения более сильных действий партии в будущем необходимо разработать новые подходы.