Tailandda sayyohlar avtobusi ag‘darildi, 12 kishi jarohatlandi
Hodisa mamlakatning shimolida joylashgan tog‘li Lampang provinsiyasida sodir bo‘lgani haqida "Matichon" gazetasi xabar berdi. Avtobus Chiang May shahridan Bangkok tomon harakatlanayotgan bo‘lgan.
Yo‘lning burilish qismida haydovchi boshqaruvni yo‘qotgan va natijada transport vositasi ag‘darilib ketgan. Avtobusda jami 38 nafar yo‘lovchi bo‘lgan.
Ularning barchasi xorij fuqarolari bo‘lib, aksariyati arab davlatlaridan kelgan sayyohlar edi. Baxtsiz hodisa oqibatida 12 kishi jarohatlangan.
Ularning ikki nafari og‘ir ahvolda bo‘lib, shifoxonaga yotqizilgan. Mahalliy shifokorlar ularning hayoti uchun kurashmoqda.
Politsiyaning dastlabki ma’lumotlariga ko‘ra, hodisaning sabablari hali aniq emas. Biroq yo‘lning sirpanchiq holati yoki haydovchining charchog‘i fojia sabablaridan biri bo‘lishi mumkinligi taxmin qilinmoqda.

В Таиланде перевернулся туристический автобус, 12 человек получили травмы
Инцидент произошёл в горной провинции Лампанг на севере страны, сообщает газета "Matichon". Автобус двигался из города Чиангмай в сторону Бангкока.
На повороте водитель потерял управление, в результате чего транспортное средство перевернулось. В автобусе находилось всего 38 пассажиров.
Все они были иностранцами, большинство из которых — туристы из арабских стран. В результате несчастного случая 12 человек получили травмы.
Двое из них находятся в тяжёлом состоянии и были госпитализированы. Местные врачи борются за их жизнь.
По предварительным данным полиции, причины происшествия пока не ясны. Однако предполагается, что одной из причин трагедии могла стать скользкая дорога или усталость водителя.
Официальные лица Таиланда направили к месту происшествия скорую помощь и спасательные команды. В настоящее время проводится расследование инцидента.