Bu haqda The New York Times nashri xabar berdi. Mutaxassislarning ta’kidlashicha, mazkur preparatning asosiy moddasi uzum urug‘idan olingan tabiiy ekstraktdir.
Ushbu birikma organizmdagi qarish jarayonida paydo bo‘ladigan “yeskirgan” hujayralarni yo‘q qilishi va sog‘lom hujayralarning faoliyatini tiklashi mumkin. Natijada nafaqat umr davomiyligi, balki uning sifati va faolligi ham oshadi.
Ma’lum qilinishicha, uzum urug‘i an’anaviy xitoy tibbiyotida va G‘arb parhez ilmida uzoq yillardan buyon yoshlikni saqlash, shuningdek, qon aylanishini yaxshilash xususiyatlari bilan mashhur. Lonvi Biosciences olimlari ushbu tabiiy moddani yuqori konsentratsiyali molekulalarga aylantirish texnologiyasini ishlab chiqqan.
Kompaniya hozirda dori vositasining klinik sinovlarini boshlagan. Ularning fikriga ko‘ra, mazkur kapsulalar sog‘lom turmush tarzi, to‘g‘ri ovqatlanish va muntazam tibbiy nazorat bilan birgalikda qo‘llansa, inson umrini 100–120 yilgacha uzaytirishga yordam berishi mumkin.
Mutaxassislar ushbu yondashuv qarishga oid an’anaviy tushunchalarni o‘zgartirishi va biotexnologiya sohasida yangi davrni boshlab berishi ehtimolini ta’kidlashmoqda. Bu yangilik hayot sifati va davomiyligini oshirish borasida muhim qadam bo‘lishi mumkin.

Китайские ученые начали испытания лекарства, продлевающего жизнь до 120 лет
Компания Lonvi Biosciences, расположенная в городе Шэньчжэнь, Китай, работает над новым биотехнологическим препаратом, который может продлить человеческую жизнь до 120 лет. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание The New York Times. По словам специалистов, основным компонентом данного препарата является натуральный экстракт из виноградных косточек.
Это соединение способно уничтожать «стареющие» клетки, возникающие в процессе старения организма, и восстанавливать функцию здоровых клеток. В результате увеличивается не только продолжительность жизни, но и её качество и активность.
Известно, что виноградные косточки давно известны в традиционной китайской медицине и западной диетологии своими свойствами сохранять молодость, а также улучшать кровообращение. Ученые Lonvi Biosciences разработали технологию превращения этого натурального вещества в молекулы высокой концентрации.
Компания в настоящее время начала клинические испытания препарата. По их мнению, если эти капсулы применять вместе со здоровым образом жизни, правильным питанием и регулярным медицинским контролем, они могут помочь продлить жизнь человека до 100–120 лет.
Специалисты подчеркивают, что этот подход может изменить традиционные представления о старении и открыть новую эру в области биотехнологий. Эта новость может стать важным шагом в повышении качества и продолжительности жизни.