Islomobodda sud yaqinida portlash: 6 kishi halok bo‘ldi
Pokiston poytaxti Islomobodda sud binosi hududida kuchli portlash sodir bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hodisa natijasida kamida 6 kishi halok bo‘ldi, yana 12 nafar fuqaro jarohat oldi. Bu haqda mahalliy politsiya boshqarmasi ma’lum qildi.
Portlash yuz bergan joyga tez yordam va qutqaruv xizmatlari darhol yetib borgan. Jabrlanganlar yaqin atrofdagi shifoxonalarga olib ketilgan.
Voqea sabablarini o‘rganish maqsadida xavfsizlik kuchlari hududni to‘liq yopib, tergov ishlarini boshlagan. Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, portlash sud binosi yonida to‘xtab turgan avtomobilda yuz bergan bo‘lishi mumkin.
Samaa TV telekanalining xabariga ko‘ra, portlash manbai aynan shu transport vositasi bo‘lgani tasdiqlangan. Geo TV manbalari esa hodisani terrorchilik hujumi bo‘lishi ehtimolini bildirgan.
Pokiston hukumati voqea sabablarini aniqlash uchun maxsus komissiya tuzgan. Shu bilan birga, mamlakat bo‘ylab xavfsizlik choralari kuchaytirilgan.

Взрыв возле суда в Исламабаде: 6 человек погибли
В столице Пакистана Исламабаде на территории здания суда произошел мощный взрыв. Об этом сообщает Zamin.uz.
В результате инцидента погибло как минимум 6 человек, еще 12 граждан получили ранения. Об этом сообщил местный полицейский департамент.
На место взрыва немедленно прибыли службы скорой помощи и спасатели. Пострадавшие были доставлены в ближайшие больницы.
Для выяснения причин происшествия силы безопасности полностью перекрыли территорию и начали расследование. По предварительным данным, взрыв мог произойти в автомобиле, припаркованном рядом с зданием суда.
По сообщению телеканала Samaa TV, источник взрыва именно этот транспорт подтвердился. Источники Geo TV высказали предположение, что инцидент может быть террористической атакой.
Правительство Пакистана создало специальную комиссию для выяснения причин происшествия. В то же время по всей стране усилены меры безопасности.